تحسین نمایش "آخرین انار دنیا" توسط دکتر اسماعیل عالی‌زاد

۲۰ آبان ۱۳۹۵ ساعت : ۰۸:۳۳
تحسین نمایش "آخرین انار دنیا" توسط دکتر اسماعیل عالی‌زاد

دکتر اسماعیل عالی‌زاد پس از تماشای نمایش "آخرین انار دنیا" به کارگردانی ابراهیم پشت‌کوهی، آن را اثری گران‌قدر و دارای پیام انسانی دانست.
به گزارش تیکت به نقل از روابط‌عمومی گروه تئاتر "تی‌تووَک"، نمایش "آخرین انار دنیا" به نویسندگی و کارگردانی ابراهیم پشت‌کوهی شب گذشته میزبان دکتر اسماعیل عالی‌زاد، استاد عالی‌رتبه دانشگاه بود که مورد تحسین و ستایش ایشان واقع شد.
این استاد برجسته دانشگاه در پایان اجرای نمایش گفت:"ابراهیم پشت‌کوهی نه فقط جزو هنرمندان،که از فرهیختگان ارزشمند جامعه ما هستند. این موضوع را به خودشان هم گفتم که نمی‌گویم نمایش شما فراتر از انتظار، ولی واقعاً همان چیزی بود که از ایشان انتظار داشتم. این نمایش حاصل زحماتی است که با گروه‌شان می‌کشند و من بسیار از اجرا لذت بردم".
دکتر عالی‌زاد درادامه افزون کرد:"نمایشی که دیدم، روایت متفاوتی بود از رمان آخرین انار دنیا. امیدوارم کسانی که به تماشای این نمایش می‌آیند و از آن لذت می‌برند،کمی هم به خواندن اصل اثر تشویق بشوند. البته آقای پشت‌کوهی این توصیه را به تماشاگران دارند که رمان را بخوانند تا از اجرا بیش‌تر لذت ببرند. امیدوارم این نمایش تداوم داشته باشد و نقاط دیگر کشورمان هم آن را تجربه بکنند، چون اجرای "آخرین انار دنیا" یک اثر گران‌قدر است که پیام انسانی دارد و آن را تداعی می‌کند. این نمایش قابلیت دارد تا در موطنی که متن رمان تولید شده، یعنی کشور عراق و منطقه کردستان و دیگر مناطق کُردنشین اجرا بشود. امیدوارم کسانی که دست‌اندرکار امر تئاتر هستند، پشتیبانی لازم را از این اجرا به عمل بیاورند. این موفقیتی برای تئاتر کشور ماست. برای همه کسانی که برای اجرای نمایش "آخرین انار دنیا" زحمت کشیده‌اند، به ویژه دوست خوبم آقای ابراهیم پشت‌کوهی آرزوی سلامتی، سربلندی و افتخارآفرینی دارم".
نمایش "آخرین انار دنیا" اقتباسی از رمان مشهوری به همین نام نوشته "بختیار علی"، نویسنده نامدار کُردزبان است. در این نمایش محمد سایبانی، حسین اصیلی، الهام اسکندری، بهنام پانیزه، سارا شاهی، میراث پری‌دار، سعید عیسایی، وحید فراهانی، الناز امینی و فاطمه احسان‌فر بازی می‌کنند.
لازم به ذکر است که تاکنون هنرمندانی نظیر آرش سنجابی (مترجم رمان آخرین انار دنیا)، لوریس چکناواریان، دکتر قطب‌الدین صادقی، رویا نونهالی، مهشید نونهالی، رامین ناصرنصیر، کاظم هژیرآزاد، بهزاد فراهانی، فهیمه رحیم‌نیا، جهانبخش سلطانی، احمد طالبی‌نژاد، بهاره کیان‌افشار، اصغر همت، یارتا یاران، افسانه ناصری، افسانه زمانی، غلامرضا عربی، سامان خلیلیان، زهرا پاریزی، هانیه یوسفیان و سمیه زارعی به تماشای این نمایش نشسته‌اند.
نمایش "آخرین انار دنیا" تا جمعه 21 آبان‌ماه، در دو نوبت 17:30 و 19:30 در سالن سایه مجموعه تئاترشهر اجرا می‌شود.

رویدادهای مرتبط