بهار همچنان گرم تئاتر تهران/ آخر این هفته، ۲۷ نمایش روی صحنه می‌روند

۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ ساعت : ۱۱:۲۴
بهار همچنان گرم تئاتر تهران/ آخر این هفته، ۲۷ نمایش روی صحنه می‌روند

تالارهای تهران بعد از شروع پربار سال جدید، همچنان با نمایش‌های متنوع و متعدد، صحنه‌های تئاتر را گرم نگاه داشته‌اند.

به گزارش سایت ایران تئاتر، در تعطیلات آخر هفته، ۲۷ اثر نمایشی در تهران به صحنه می‌روند. در حالی که «اپرای سعدی» در این هفته اجرای خود را آغاز کرده است، نمایش‌های قبلی همچنان روی صحنه می‌مانند و اردیبهشت امسال را مانند فروردین و آغاز سال، ماهی پربار می‌سازند.

نمایش «تقدیربازان» به نویسندگی هاله مشتاقی‌نیا و کارگردانی سیما تیرانداز تا 30 اردیبهشت ساعت 20 در تالا چهارسو به صحنه خواهد رفت.

تالار هنر با دو نمایش برای کودکان آماده استقبال از مخاطبین خواهد بود. نمایش «ماه و ژیار» به نویسندگی حمیدرضا نعیمی و کارگردانی علیرضا دهقانی تا 18 اردیبهشت ماه ساعت 18 و نمایش «جادوگر کوچولو» به نویسندگی هادی حسنعلی و کارگردانی فریبا دلیری تا 19 اردیبشهت ساعت 19:30 در این تالار به صحنه خواهند رفت.

نمایش «خون مرده‌گی» به نویسندگی و کارگردانی محمد شاکری تا یکم خرداد ساعت 18:30 در خانه نمایش برای تماشاگران به صحنه می‌رود.

تماشاخانه سنگلج نیز با دو نمایش آماده استقبال از مخاطبان خود است. نمایش «عمو نوروز و حاجی فیروز» به نویسندگی و کارگردانی جواد انصافی تا 16 اردیبشهت ماه ساعت 18:15 به صحنه می‌رود. نمایش «دیدومک» به نویسندگی و کارگردانی ابراهیم گله‌دارزاده نیز در همین تماشاخانه تا 18 اردیبشهت ماه ساعت 20 به صحنه خواهد رفت.

تماشاخانه ایرانشهر نیز این روزها با چهار نمایش از تماشاگران خود استقبال می‌کند. نمایش «کامنت» به نویسندگی محمد منعم و بهار کاتوزی و کارگردانی یوسف باپیری تا 11 اردیبهشت ساعت 21 و نمایش مظلوم پنجم» به نویسندگی و کارگردانی رضا صابری تا 27 اردیبهشت ساعت 18:30 در سالن استاد سمندریان به صحنه می‌روند.

نمایش «پرواز ایکار» به نویسندگی حسین پاکدل و کارگردانی محمد حاتمی تا 15 اردیبهشت ساعت 18:30 و نمایش «رام کردن زن سرکش» نوشته ویلیام شکسپیر و به کارگردانی مریم کاظمی تا 18 اردیبشهت ماه ساعت 20:30 در سالن استاد ناظرزاده کرمانی به صحنه خواهند رفت.

همچنین نمایش «سقراط» نوشته و کار حمیدرضا نعیمی تا پایان اردیبهشت ساعت 19 در تالار وحدت اجرا خواهد داشت.

«اپرای عروسکی سعدی» نیز به نویسندگی و کارگردانی بهروز غریب‌پور تا پنجم خرداد ماه ساعت 19 در تالار فردوسی به صحنه خواهد رفت.

نمایش «چه می‌کنه این عادل فردوسی‌پور» به نویسندگی ساغر خواجه امیری و کارگردانی حسین حیدری‌پور تا 23 اردیبهشت ساعت 20 در سالن گوشه فرهنگسرای نیاوران به صحنه می‌رود.

نمایش «پاییز» نوشته و کار نادر برهانی مرند تا 15 اردیبهشت در تالار شمس ساعت 19:30 به اجرای خود ادامه می‌دهد.

«چهار نمایشنامه منتشر نشده از مهران صوفی» به نویسندگی و کارگردانی میلادد محمدی تا پایان اردیبهشت ماه در خانه موزه استاد انتظامی به صحنه خواهد رفت.

تماشاخانه باران نیز تا 11 اردیبهشت میزبان دو اثر نمایشی است؛ «رابینسون کروزوئه» به نویسندگی حمیدرضا نعیمی و کارگردانی میلاد نیک‌آبادی ساعت 19 و «پلیس» نوشته اسلاومیر مروژک و کارگردانی شایان افکاری در این تماشاخانه به صحنه خواهند رفت.

حوزه هنری نیز در اردیبهشت ماه میزبان دو نمایش است. نمایش «من تا مرز من» به نویسندگی مرتضی شاه کرم و کارگردانی هما پریسان و احمد صمیمی تا 7 خرداد ساعت 19:30 در تماشاخانه مهر حوزه هنری به صحنه می‌رود.

نمایش «دونه کفترام نذریه» به نویسندگی و کارگردانی کاوه مهدوی تا 6 خرداد ماه ساعت 18:30 در تماشاخانه ماه حوزه هنری به اجرای خود ادامه می‌دهد.

مونولوگ «همه چیز می‌گذرد، تو نمی‌گذری» به نویسندگی محمد چرمشیر و کارگردانی رضا بهبودی تا 18 اردیبهشت ماه ساعت 20:30 در سالن موج نو برای مخاطبان اجرا خواهد شد.

نمایش «در فراق فرهاد» نوشته ناصح کامکاری و کار علیرضا پاکزاد تا 15 اردیبهشت هر شب ساعت 18:30 در تئاتر باربد به صحنه می‌رود.

نمایش «کاری صورت می‌گیرد» به نویسندگی هاینریش بل و کارگردانی مریم نصیری و اشکان نجاتی تا یلزدهم اردیبهشت، هر شب ساعت 19:30 در فرهنگسرای ارسباران به صحنه می‌رود.

نمایش «مترسک خودت باش» نوشته و کار امیر مشهدی عباس هم تا 21 اردیبهشت ساعت 19:30 در سالن سینما تئاتر کانون پرورش فکری کودک و نوجوان (خیابان وزرا) به اجرا در می‌آید.

نمایش «باقی مانده شب» به نویسندگی و کارگردانی سید علی محمد رضوی تا 30 اردیبهشت ساعت 18 در مرکز آفرینش منشور هنر ( سالن استاد فنی‌زاده) به صحنه می‌رود.

تماشاخانه مشایخی نیز با دو نمایش میزبان مخاطبان خود خواهد بود؛ نمایش «دشمنان» به نویسندگی آرکادی لئوکوم و کارگردانی جعفر برقی کیوان تا 23 اردیبهشت ساعت 20 و «نارنجیغ» به نویسندگی محمدرضا سجادیان و کارگردانی بهادر آذری تا 25 اردیبهشت ساعت 18:30 در این تماشاخانه به صحنه خواهد رفت.

«قمقمه‌های ژنرال» به نویسندگی حسن باستانی و کارگردانی آرمان وحیدی تا 25 اردیبهشت ماه ساعت 19:30 در سالن خسرو شکیبایی تماشاخانه سه نقطه به صحنه می‌رود.

نمایش «کلاه گلف» نیز به نویسندگی و کارگردانی محمدرضا مختاری آزادفرد تا آخر اردیبهشت ماه ساعت 20 در سالن استاد رکن‌الدین خسروی تماشاخانه سه نقطه به اجرای خود ادامه می‌دهد.