بلیت‌های کنسرت سیامک آقایی به اتمام رسید

۳۰ فروردین ۱۳۹۴ ساعت : ۰۹:۰۶
 بلیت‌های کنسرت سیامک آقایی به اتمام رسید

در فاصله‌ی 21 روز مانده به اجرای کنسرت «سیامک آقایی» -آهنگساز و نوازنده‌ی برجسته‌ی سنتور- بلیت‌های این برنامه به اتمام رسید. این در حالی است که کنسرت به صورت بی‌کلام و با همراهی سنتورِ او و همچنین تنبکِ «کامران منتظری» اجرا می‌شود. با وجود اتمام بلیت‌های این برنامه، این نوازنده هنوز برنامه‌ی کنسرت‌های خود را تمدید نکرده، اما این احتمال وجود دارد که او در نیمه‌ی نخست سال جاری، بار دیگر در تهران به اجرای برنامه بپردازد.

این کنسرت با نام «باز عشق» پس از 6 سال،‌ هفدهم اردیبهشت‌ماه سال جاری در تالار وحدت تهران روی صحنه می‌رود. «باز عشق» عنوان مجموعه کنسرت‌های اخیر سیامک آقایی است که پیش از این در شهرهای مختلف ایران از جمله تبریز، همدان، یزد، مشهد، رشت، سمنان، خرم‌آباد، تربت حیدریه، بندرعباس و... اجرا شده و استقبال مخاطبان از آن در نوع خود کم‌سابقه بوده است.

تور «باز عشق» بر مبنای آثار جدیدی از این نوازنده و آهنگساز است که برای دونوازی سنتور و تمبک ساخته شده. آقایی پیش از این درباره‌ی این تور موسیقایی گفته بود: «عنوان «باز عشق» برگرفته از یکی از شاه‌بیت‌های حضرت مولاناست: «باز فرو ریخت عشق از در و دیوار من» که اشاره‌ای است مستقیم به چرایی این اجرا. هدف نهایی ما از اجرای این کنسرت‌ در شهرستان‌ها تأکید بر نقش «صور گوناگون عشق» به عنوان انگیزه و نیروی محرکه‌ی آغازین این حرکت در شرایط کنونی است.»

سیامک آقایی پس از سال‌ها فعالیت بین‌المللی، چه به شکل مستقل و چه با همراهی گروه‌های مشهوری همچون جاده ابریشم، اطلس آنسامبل، لابیرنت و... در سال 1386 آلبوم تصویری «ز بعد ما» را با گروه سنتورنوازان منتشر کرد که مورد توجه و تحسین بسیاری از علاقه‌مندان موسیقی قرار گرفت. در سالی که موسیقی ایران پرویز مشکاتیان را از دست داد، سیامک آقایی در ادای دینی موزیکال به معلم دیرینش، کنسرت «یاد باد» را به خوانندگی سالار عقیلی برگزار کرد. در سال 1390 این کنسرت به شکل مجموعه‌ای صوتی-تصویری در یک آلبوم منتشر شد و در طی کمتر از ده ماه به چاپ دوم رسید. تصنیف «یاد باد» در میان قشر گسترده‌ای از مردم محبوبیت پیدا کرد و حالا پس از حدود 6 سال، آقایی اجرای دیگری را به صحنه تالار وحدت می‌برد.