بزرگداشت فاطمه معتمدآریا در اکران خصوصی فیلم حریر

۲۷ مرداد ۱۳۹۵ ساعت : ۱۶:۲۷
بزرگداشت فاطمه معتمدآریا در اکران خصوصی فیلم حریر

همزمان با مراسم اکران خصوصی جدیدترین ساخته فریال بهزاد فیلم سینمایی "حریر" از هنرمند فقید "فاطمه معتمدآریا" بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر با حضور جمعی از هنرمندان و اصحاب رسانه تجلیل شد.

از هنرمندان حاضر در این مراسم میتوان به سیامک شایقی، سیروس الوند، بهرام دهقانی، قطب‌الدین صادقی، محسن قاضی مرادی، مهوش وقاری، محمد زرین‌دست، مرجان اشرفی زاده، سینا گنجوی، نادره ترکمانی، فرزاد اژدری، رهبر قنبری، داریوش باباییان، نعیمه نظام دوست، شراره رخام، فرج‌الله گل‌سفیدی، آتش تقی‌پور و... اشاره نمود.

در ابتدای این مراسم فریال بهزاد در رابطه با چرایی تولید فیلم سینمایی "حریر" گفت: این فیلم در مورد سلامتی است که موضوع بسیار مهمی‎‌ است و کمتر در جامعه ما و به‌خصوص سینما به آن توجه می‌شود. او ادامه بیان کرد: کمتر تهیه‌کننده‌ای تن به همکاری برای ساخت سوژه‌های خاصی مانند فیلم "حریر" می‌دهد، اما آقای آزادی این کار را انجام داد. امیدوارم این فیلم در اکران و گیشه موفق باشد و مخاطبانی حتی اندک از آن لذت ببرند، آن وقت است که می‌دانم به خوبی کارم را انجام داده‌ام.

احترام برومند بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون که برای مراسم تجلیل از معتمدآریا به روی صحنه آمده بود، پس از صحبت‌های فریال بهزاد ضمن ابراز خوشحالی از حضورش در این مراسم گفت: خوشحالم که معتمدآریا را از وقتی 18 سال داشت، می‌شناسم. آن دورانی که در نمایش "یک جفت کفش برای زهرا" او را دیدم و گفتم که بازیگری توانمند به این عرصه اضافه خواهد شد. او بعد از آن با اشاره به سابقه سینمایی فریال بهزاد اظهار داشت: این کارگردان نیز با همه مشقت‌ها کنار می‌آید و فیلم می‌سازد و به‌خصوص در بخش کودک که بسیار حائز اهمیت است با هر سختی ادامه کار داده است.

با اتمام صحبت‌های برومند، لوح تقدیر به پاس یک عمر فعالیت هنری به فاطمه معتمدآریا اهدا شد.

در بخش بعدی مراسم سیامک شایقی و سیروس الوند دو فیلمسازی بودند که توسط فریال بهزاد روی صحنه دعوت شدند.

فتح قله‌های افتخار به دست سیمین سینمای ایران

سیامک شایقی نیز با ابراز خوشحالی از حضور در این مراسم اظهار داشت: خوشحالم برای دیدن فیلمی دعوت شدم که تهیه‌کننده و کارگردانش از همکلاسی‌های من بودند. بهزاد از فیلمسازان بی‌ادعایی است که در این سال‌ها کارکرده، اما قدرش را ندانستند. امیدوارم با این فیلم قدرش را بدانند.

او در بخش دیگری از سخنان خود گفت: من و فاطمه معتمدآریا کارمان را تقریباً همزمان در سینما آغاز کردیم. ایشان قله‌‌های افتخار را در سینما فتح کرده‌‌اند و در آینده‌ هم این اتفاق تکرار خواهد شد

معتمدآریا در سینمای ایران یک نفر است

سیروس الوند در بخش دیگری از این مراسم گفت: فریال بهزاد و غلامرضا آزادی از تحصیل‌کرده‌های سینما هستند و امیدوارم فیلمشان بفروشد.

او  سپس با توجه به مراسم تجلیل از فاطمه معتمدآریا اظهار داشت: اگر امثال دخترم ماهور الوند در تئاتر و سینما فعالیت می‌کنند، ریشه در درخشش و فعالیت‌های معتمدآریا دارد.

این کارگردان سینما خاطرنشان کرد: فاطمه معتمدآریا در سینمای ما یک نفر است و نمی‌توان گفت: معتمدآریاها...! بزرگ‌‌ترین خدمت ایشان به سینمای ایران در دهه شصت، پایان دادن به باور غلط کلیشه‌ای نقش زن در سینمای آن دوره بود و زمانی که زن نقش عروسک و مانکن را داشت، او این باور غلط را در سینمای ایران از بین برد.

معتمدآریا نیز با ابراز خرسندی از حضورش در این مراسم اظهار داشت: از سیامک شایقی و سیروس الوند تشکر ویژه می‌کنم که به من اعتماد کردند، چرا که من اولین تجربه‌های سینمایی‌ام را در فیلم این دو کارگردان به دست آوردم.

بزرگ‌بانوی سینمای ایران فراموش نمی‌شود

در بخش نهایی این مراسم پیام حسین سلیمانی بازیگر سینما و تلویزیون که به دلیل حضور در صحنه فیلمبرداری نتوانسته بود در مراسم حضور داشته باشد قرائت شد. در بخشی از این پیام آمده بود: از شما زندگی را آموختم، درست از لحظه‌ای كه بیست سال پیش، سر به روی پایتان گذاشتم تا به حالا كه سربه‌سرتان می‌گذارم و گاهی اذیتتان می‌كنم. مادرم شما را مادر دیگر من می‌داند و خودم بی‌شک شما را آن‌گونه دوست دارم كه هیچ‌کس را نداشته‌ام. بانو جان، قدردانی از شما كار سختی هست و خواهد بود. امروز كسانی كنارتان هستند كه ثابت كنند، بزرگ بانوی سینما هرگز فراموش نخواهد شد.

در این مراسم هنرمندانی از جمله بهرام دهقانی، قطب‌الدین صادقی، محسن قاضی مرادی، مهوش وقاری، محمد زرین‌دست، مرجان اشرفی زاده، سینا گنجوی، نادره ترکمانی، فرزاد اژدری، رهبر قنبری، داریوش باباییان، نعیمه نظام دوست، شراره رخام، فرج‌الله گل‌سفیدی، آتش تقی‌پور و ... حضور داشتند.