برگزاری رایگان بزرگترین کنسرت و جشن روباز کشور

۱۵ تیر ۱۳۹۵ ساعت : ۱۲:۰۶
برگزاری رایگان بزرگترین کنسرت و جشن روباز کشور

بزرگ‌ترین کنسرت روباز کشور به مناسبت عید سعید فطر با حضور رضا صادقی، حجت اشرف‌زاده و علیرضا قربانی و به همت شهرداری منطقه 12 به مدت سه شب و هر شب یک ساعت و نیم برگزار می‌شود.

این برنامه به‌صورت روباز و رایگان در روزهای 16، 17 و 18 تیرماه با حضور هنرمندانی مانند: مهران غفوریان، امیر کربلایی زاده، علی مسعودی و... برگزار خواهد شد. در این اجرا رضا صادقی، علیرضا قربانی و حجت اشرف‌زاده به ترتیب روی صحنه خواهند رفت.

رضا صادقی در این کنسرت با گروه ارکستری تازه به رهبری بهنام ابطحی روی سن خواهد رفت. این خواننده درباره اعضای ارکستر خود گفت: هسته ارکستر مشکی‌پوشان شامل مرتضی کریمی که همیشه کنار من بوده است، فاضل پیش و سعید صارمی همچنان حضور دارند. به گروه یک نوازنده گیتار، یک نوازنده ساکسوفون جدید، نوازنده ویولن به عنوان سولیست و ارکستر بزرگ زهی اضافه شده است. هم‌اکنون هم تمرین‌ها را آغاز کرده‌ایم. سعی کرده‌ام کمی ریزبینانه به این قضیه نگاه کنم و از جوان‌های بااستعداد و باسواد دعوت به همکاری کنم.

علیرضا قربانی هم بعد از یک تور یک ماهه در ایران و اروپا با عنوان "دخت پری‌وار" این بار با همراهی گروه خود متشکل از میثم مروستی (ویلن و مایستر ارکستر)، نیلوفر محبی (ویلن)، پریسا پیرزاده (ویولا)، آتنا اشتیاقی (ویلنسل)، فرشید پاتینیان (کنترباس)، سایوری شفیعی (کلارینت)، حسام صدفی‌نژاد (ابوا)، میلاد عباسی (هورن)، امیر دارابی (پیانو)، آرین کشیشی (گیتار بأس)، همایون نصیری (پرکاشن)، پیمان حاتمی (سازهای الکترونیک) حضور پیدا خواهد کرد.

حجت اشرف زاده نیز در این برنامه با حضور داریوش نخشبی (پیانو)، مجید مظاهری (کمانچه)، بهنام معصومی (کاخن) و علیرضا لعمانی (گیتار) روی صحنه می‌رود.

جشن بزرگ عید فطر نیز به همین مناسبت از 16 تا 18 تیرماه جاری از ساعت 21 تا 23:30 در میدان مشق برگزار خواهد شد.

میدان مشق مربوط به دوره قاجار است و در تهران، محدوده بین خیابان امام خمینی و سی تیر واقع شده است. این اثر 12 مهر 1377 به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسید. میدان مشق مدت کوتاهی نیز در دوره رضاشاه به نام باغ ملی خوانده می‌شد و بعد از آن ساختمان‌های دولتی در آن ساخته شد.