برگزاری جشن انتشار «نوکوبِ» دارکوب و هشتمین سال فعالیت این گروه در هتل «پارسیان انقلاب»

۲۶ شهریور ۱۳۹۴ ساعت : ۱۲:۳۴
برگزاری جشن انتشار «نوکوبِ» دارکوب و هشتمین سال فعالیت این گروه در هتل «پارسیان انقلاب»

همزمان با جشن انتشار «نوکوبِ» دارکوب، هشتمین سال فعالیت این گروه پرطرفدار در هتل «پارسیان انقلاب» بیست و سوم شهریورماه برگزار شد.
در جشن انتشار آلبوم سرپرست گروه دارکوب «همایون نصیری» گفت:«امشب جشن انتشار آلبوم سوم ما است که برگزار شد. از همه شما و دوستان عزیزم در گروه دارکوب تشکر می کنم که اگر صبر و شکیبایی این عزیزان نبود قطعا فعالیت ما خیلی زودتر متوقف می شد. مثل خیلی از گروه هایی که به دلیل مشکلات مختلف نتوانستند در این سبک موسیقی فعالیت داشته باشند. اما خدا را شکر بچه ها همیشه با هر سختی، مراحل پشت سر گذاشته اند. گروه ما در ماه گذشته هشت ساله شد. یعنی هشت سال است که کار می کنیم. نه تنها بچه ها از همدیگر جدا نشدند بلکه روز به روز بزرگتر شدیم و اگر کسی هم از ما جدا شده به دلیل گرفتاری یا مهاجرت از ایران بوده است. از جناب جلیل پور و شرکت هنر اول تشکر می کنم که به ما اطمینان کردند و این آلبوم منتشر شد و امیدوارم به گوش همه برسد.
در این هشت سال فعالیت دارکوب فقط خاطرات خوش بوده و امیدوارم که اعضای این گروه بیش از پیش رشد کنند. امیدوارم که کارهای بیشتری را از این گروه و کنسرت های متعددی از دارکوب را شاهد باشیم.»
از تمامی سال های فعالیت گروه دارکوب موزیک ویدئوی آماده کردند که در ادامه پخش شد که مروری بر تمامی آثار و کنسرت‌های آنها بود. سپس نوبت به اولین رونمایی از اجرای زنده قطعات نوکوب رسید. البته به دلیل محدودیت فضا سه قطعه از نوکوب با سازبندی خلوت تر اجرا شد ولی باز هم مورد توجه چهره‌های مطرح حاضر در سالن قرار گرفت. در ابتدا با همراهی همایون نصیری، آرین ملیکیان، آرش پژندمقدم، مسعود همایونی و دارا دارایی قطعه «کجا بودی؟» با صدای «رضا کولغانی» اجرا شد. سپس «احسان نی زن» هم روی صحنه حضور پیدا کرد و در قطعه دوم که «کعبه دلها» بود تکنوازی داشت و در این اثر برای اولین بار «حمیدرضا ترکاشوند» در کناردارکوب روی استیج حضور پیدا کرد.
حسن ختام برنامه هم اجرای قطعه «تُرُش رو» با صدای ترکاشوند و همخوانی رضا کولغانی بود که این قطعه ریتمیک تشویق‌های حضار و همراهی آنها را به دنبال داشت.
این مراسم با میزبانی اعضای دارکوب، مسئولان شرکت سفیر و شرکت آوای هنر بود و چهره‌های مطرح موسیقی و ستاره‌های سینما همچون «همایون شجریان»، «احسان خواجه امیری»، «سام درخشانی»، «بابک جهانبخش»، «سام نوری»، «حامد بهداد»، «آریا عظیمی نژاد»، «اشکان خطیبی»، «پرستو صالحی»، «هادی کاظمی»، «رضا تاجبخش»، «آرش پاکزاد»، «یاشار خسروی»، «مهراد هزارخانی»، «سیامک کریم‌پور»، «کوروش بابایی»، «فرشید ادهمی»، اعضای گروه «چارتار»، «میلاد فرهودی»، «نیکان»، «سامان احتشامی»، «رامین بهنا»، «رضا کریمی تبار»، «امیرعلی دانایی»، «گلاره عباسی»، «پژمان جمشیدی»، «ستاره اسکندری»، «فرشید ادهمی»، «حسین شریفی»، «محسن رجب پور»، «محمدرضا خانزاده»، «محمدحسین مقدس تفرشی»، «حمید آداب»، و «معین راهبر» در آن شب حضور داشتند.
گروه دارکوب در اولین روز فصل پاییز به میزبانی برج میلاد تهران پس از مدتها با مخاطبان خود دیدار خواهد داشت.