اجرای نمایش "عکس شماره 51" با بازی نیکول ماری کیدمن

۲۹ شهریور ۱۳۹۴ ساعت : ۰۹:۳۰
اجرای نمایش "عکس شماره 51" با بازی نیکول ماری کیدمن

نیکول ماری کیدمن این هنرپیشه اسکاری نقش «روزالیند فرانکلین» تنها زن دانشمندی که به کشف رشته‌های مارپیچ   DNA در سال 1953 کمک کرد، را در «عکس شماره 51» ایفا می‌کند. این اثر توسط مایکل گرندج کارگردانی می‌شود و از 14 تا 21 نوامبر در تئاتر «وست‌اند» لندن اجرا خواهد شد. کیدمن با این کار، اولین اجرایش پس از 17 سال را «وست‌اند» تجربه می‌کند. منتقدان ایفای نقش این بازیگر سرشناس هالیوودی در نمایش «عکس شماره 51» را درخشان و مجذوب‌کننده خواندند.

مایکل بیلینگتون منتقد هنری درباره این اثر گفت: «تنها انتقاد من از این تئاتر 95 دقیقه‌ای این است که چرا طولانی‌تر نبود. این یک اجرای عالی بود که در آن کیدمن به ما یادآوری می‌کند زندگی یک دانشمند می‌تواند با عشق و شور شخصی آمیخته شود.»

دومنیک کوندیش هم در نقد این نمایش گفت: «کیدمن یک‌بار دیگر قدرت خود برای به اسارت درآوردن ما را به نمایش گذاشت.»

به گزارش گاردین، «هالیوود ریپورتر» درباره «عکس شماره 51» نوشت: «اکثر بلیت‌های این نمایش تا سه ماه آینده رزرو شده‌اند. با این حال «عکس شماره 51» بیش از کارگردانی و نویسندگی، روی قدرت بازیگر مطرحش تکیه کرده. برای این کار، زحمت زیادی کشیده شده اما کمی خالی از شور و حرارت است.»

نیکول ماری کیدمن، متولد ‌1967 بازیگر آمریکایی - استرالیایی و برنده جایزه اسکار است که به خوانندگی نیز پرداخته است. پدر او یک ایرلندی و مادرش یک اسکاتلندی بود، که هر دو در استرالیا به دنیا آمده بودند. اما نیکول در هونولولو هاوایی (ایالات متحده) متولد شده است و به همین دلیل دارای هر دو ملیت آمریکایی و استرالیایی است.

از جمله افتخارات سینمایی این بازیگر می‌توان به اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن، خرس نقره‌ای بهترین بازیگر نقش اول زن از جشنواره برلین و جایزه بهترین نقش اول زن در جشنواره فیلم انگلستان برای فیلم «ساعت‌ها» (‌2002) اشاره کرد.

کیدمن در فیلم‌های معروفی همچون «گروه سارقین بی‌ام‌اکس»، «برندگان»، «ویتنام»،«یک استرالیایی در رم»،‌ «زندگی من»،‌«بتمن برای همیشه»، «تصویر یک بانو»، «چشمان باز کاملا بسته»،«مولن روژ»،‌ «دیگران»،‌ «دختر جشن تولد»، ‌«داگویل»،«کوهستان سرد»،‌«تولد»، «مترجم»،‌ «افسون‌شده»، «پاهای شاد»،‌«خز»،«تهاجم»،‌«استرالیا»،‌«دختر دانمارکی» و «نه» نقش آفرینی کرده است.