اطلاع رسانی برای سالن سرو با مشکل روبروست

۱۴ شهریور ۱۳۹۵ ساعت : ۱۰:۰۷
اطلاع رسانی برای سالن سرو با مشکل روبروست

مهرناز احدیان در نمایش جهشه نقش زینب را بازی می‌کند. دختری که به همراه پدرومادرش در خرمشهر زندگی می‌کند و درگیر مسائل جنگ می‌شود.

به گزارش تیکت به نقل از ایران تئاتر، احدیان درباره این نقش گفت: در نمایش جهشه من نقش دختری حدودا ۱۴،۱۵ ساله به اسم زینب را بازی می کنم که در بحبوحه ی جنگ ، درگیر مادرش می شود که او را زار گرفته است و تلاش می کند تا با خواندن دعا مادر را به حالت عادی بازگرداند و از طرفی بنا به مقتضیات سنش درگیر دلخوشی های خود و چالش ترک آنهاست .

این بازیگر در مورد متن نمایش جهشه تصریح کرد: در این متن چند نکته برایم جذاب و حائز اهمیت بود. رئال بودن کاراکترها و ریتم و تمپوی بالای نمایش برای فرار از وضعیتی است که نوید آمدن می دهد. عدم باور ماهیت جنگ و اسیر مادیات بودن کاراکترها در وضعیتی که فقط زنده ماندن حرف اول را می زند. تغییر وضعیت و موقعیت کاراکترها نسبت به هم و گسست های عاطفی آنها که از دستاوردهای جنگ است و بالاجبار اتفاق می افتد.

او در مورد سالن سرو (محل برگزاری تئاتر) و مشکلات آن و استقبال مردم از نمایش جهشه گفت: سالن سرو سالنی است نسبتا ناشناخته که از این بابت برای تبلیغات و اطلاع رسانی طبیعتا مشکلاتی وجود داشت اما با این حال ،استقبال مردم و اهالی هنر تا به حال رضایت بخش بوده و خواهد بود .

احدیان در مورد لهجه جنوبی که در این نمایش دارد و سختی آن خاطر نشان کرد و گفت: تمرین لهجه برای هر بازیگر در هر مدیومی می تواند جالب و آموزنده و کاربردی باشد که ما هم از این قاعده مستثنی نبودیم. به کمک دوستان و آشنایانی که اهل جنوب کشور بودند و متخصص تمرین لهجه که سر تمرین حاضر می شد، این مورد نیز به مرور ممکن شد.

مهرناز احدیان دارای مدرک فارغ التحصیلی بازیگری تئاتر است و تاکنون در نمایش های "لطفا نامی بلند بر این نمایش بگذارید" به کارگردانی داریوش شافی،  "خداوند درون یک مرد دو قلب قرار نداد" به نویسندگی و کارگردانی اکبر صادقی، "هفت هشتم" به نویسندگی سیروس همتی و کارگردانی علی برجی و حمید اصغری تتماج ایفای نقش کرده است.  

او برنده جایزه ی بازیگری زن برای نمایش و خداوند ... از جشنواره منطقه ای زاهدان در سال ۹۲ شده است و بازی در فیلمهای خواب ، عینک دودی ،رحم را در کارنامه خود دارد.