بازیگر نقش دختر دکتر مصدق از این نمایش می گوید

۱ تیر ۱۳۹۵ ساعت : ۱۱:۰۴
بازیگر نقش دختر دکتر مصدق از این نمایش می گوید

رویا میرعلمی که این روزها در حال تمرین روی صحنه تالار وحدت برای نمایش "راپورت های شبانه دکتر مصدق" هستند در خصوص نمایش "راپورت‌های شبانه دکتر مصدق" گفت: داستان این نمایش به برهه ی یک هفته قبل از 28  مرداد از زندگی دکتر مصدق می‌پردازد و آنچه که من از متن و داستان متوجه شدم همه چیز مستند است و من هم ایفاگر نقش خدیجه دختر مصدق می‌باشم.

میرعلمی در خصوص نقش خود در این نمایش عنوان کرد: آن چیزی که من بر روی صحنه اجرا می‌کنم ارتباط خدیجه با دکتر مصدق یعنی پدرش است. البته بیشتر این نوع ارتباط تخیل نویسنده بوده هر چند من تحقیقاتی هم درباره دختر دکتر مصدق داشتم و ایشان در آن برهه زندگی بسیار سخت و دشواری داشتند.
 

این بازیگر که سابقه حضور در نمایش‌های تاریخی را دارد، افزود: در آن دوران زندگی دختر دکتر مصدق آنقدر سخت و وحشتناک است که از نظر روحی وضعیتش روز به روز بدتر خواهد شد به نوعی که در بیمارستانی در خارج از کشور بستری می‌شود و همانجا هم از دنیا می‌رود.

او تصریح کرد: آن چیزی که گفتم مستندات زندگی دختر مصدق است اما در این نمایش نویسنده این نقش را دراماتیک و جذاب‌تر روایت کرده البته به بخش‌های سخت زندگی خدیجه در اجرا اشاره‌هایی خواهد شد.

و رویا میرعلمی در پایان گفت: همانطور که میدانید این نمایش تعداد زیادی بازیگر دارد به همین خاطر به صورت مجزا هر صحنه تمرین می‌شود و از سه هفته پیش هم تمرینات را آغاز کردیم تا اجرای نمایش را در زمان مقرر به روی صحنه ببریم.

نمایش "راپورت‌های شبانه دکتر مصدق" به نویسندگی و کارگردانی اصغر خلیلی که برهه‌هایی از زندگی محمد مصدق یکی از معروف‌ترین چهره‌های سیاسی ایران را به تصویر می‌کشد، از 20  تیر در تالار وحدت به روی صحنه می رود.

 

رویدادهای مرتبط