اولین اجرای سمفونیک تهران در سال جدید

۵ اردیبهشت ۱۳۹۴ ساعت : ۱۱:۲۸
اولین اجرای سمفونیک تهران در سال جدید

سرویس موسیقی هنرآنلاین: ارکسترسمفونیک تهران پنجشنبه سوم اردیبهشت ماه در تالار وحدت به اجرای برنامه پرداخت.

علاقه‌مندان به موسیقی کلاسیک قبل از شروع کنسرت در سالن حاضر شدند و با ورود اعضای ارکستر به تشویق آن‌ها پرداختند.

اجرای قطعاتی از چایکوفسکی

ارکستر سمفونیک تهران به رهبری علی رهبری و حضور نوازنده‌های جوان در کنار نوازنده‌های کارکشته، با لباس‌های هماهنگ به رنگ مشکی روی صحنه حاضر شدند. در قسمت اول با اجرای قطعاتی از چایکوفسکی و استفاده از سازهای زهی همانند ویلون، ویلنسل و... کار خود را آغاز کردند.

پاداش هنرمند مادی نیست

نوازندگان به زیبایی قطعه سرناد برای سازهای زهی را نواختند و در سالن شوری بر پا کردند. پارت اول حدود ۴۰ دقیقه به طول انجامید. پس از پایان آن علی رهبری تماشاگران را به تشویق نوازنده‌ها دعوت کرد و خاطر نشان کرد پاداش این هنرمندان مادی نیست، بلکه دلگرمی و پشتیبانی هواداران است که آن‌ها را امیدوار می‌نماید.

اجرای سمفونی ۵ بتهوون

پس از استراحتی کوتاه هنرمندان به صحنه بازگشتند و این بار نوازندگان سازهای بادی نیز بر سر جای خود حاضر شدند. ارکستر شروع به نواختن سمفونی ۵ بتهوون کرد که بسیار نفس‌گیر بود. در اواسط اجرا نوازندگان ترومپت و ترومبون هم در سازهای خود دمیدند و بیش از پیش بر شکوه کنسرت افزودند.

 آبروی ایران

علی رهبری لحظات پایانی برنامه در سخنانی کوتاه اعلام کرد برای ایشان که بیشتر عمرشان را به دلخواه خود زندگی کرده‌اند، این شب‌ها بسیار به یاد ماندنی و لذت‌بخش است. او همچنین از مسئولین که تمام تلاششان را برای سرپا نگه داشتن ارکستر به کار برده‌اند قدردانی کرد و افزود: با این حمایت‌ها نوازندگان جوان انگیزه مضاعف یافتند و برای ایران آبرو آفریدند.

نوید علی رهبری

علی رهبری نوید داد که در روز‌های پیش رو ارکسترسمفونیک تهران برای اولین بار در دنیا سمفونی ۹ بتهوون را هر دو هفته یکبار بر روی صحنه خواهد برد و این گروه علاوه بر اجرای سمفونی، به اجرای اپرا و موسیقی ملی نیز خواهد پرداخت. او همچننین گفت در آینده نام ارکستر سمفونیک تهران به ارکستر سمفونیک ملی ایران تغییر پیدا می‌کند.

مهمانان ویژه

همچنین حضور شهرام ناظری، بانو شیرین یزدانبخش و استاد پورتراب که به نقل از علی رهبری پدربزرگ نوازندگان ارکستر است، به فضای سالن رنگ و بوی دیگری بخشید.