"محمد رضا الوند" به تماشای نمایش "با من حرف نمی زنی چرا؟" نشست

۹ اسفند ۱۳۹۴ ساعت : ۱۰:۰۹
"محمد رضا الوند" به تماشای نمایش "با من حرف نمی زنی چرا؟" نشست

"محمد رضا الوند"، نمایش نامه نویس وکارگردان و مدیر سابق شورایی نظارت و ارزشیابی اداره کل هنرهای نمایشی، در روز جمعه 7 اسفند به تماشای نمایش "با من حرف نمیزنی چرا ؟" نوشته "کامران شهلایی" و به کارگردانی "هما پریسان" نشست.
الوند در حاشیه این نمایش گفت:  نمایش نامه " با من حرف نمی زنی چرا؟" را در گذشته بارها خوانده ام و متاسفانه متن نمایش نامه همیشه لج من را در می آورد. چون مسئله ای که برایم مطرح می کرد ، این بود که چرا دختری به خاطر این که پدر خود را ندیده و پدرش به خوابش نمی آید باید خودکشی کند؟ پس زندگی ما چه می شود؟ آیا ادامه راه یک شهید باید مرگ و ناامیدی باشد؟ و سوالهای از این دست که همیشه فکر و ذهن من را مشغول میکرد.، اما خوشبختانه  در اجرای خانم پریسان این نقصان متن را تا حد بسیار زیادی بر طرف شده دیدم،چون روایت و نشانه های خوبی از زندگی و امید در اجرا این اثر دیده می شد، البته به نظرم کارگردان می توانست باجسارت بیشتری بازهم  شاکله اصلی این متن را برهم بزند و بیشتر فضای ناامیدانه ی متن را به امید و زندگی تبدیل کند چون ما در زندگی به امید نیاز داریم.
وی در ادامه عنوان کرد: ما مسلمان هستیم و بر این باوریم کسانی که در راه وطن، دین و ایمانشان می جنگند و کشته می شوند، شهید محسوب می شوند، چون در راه باورها و اعتقاداتشان جان خود را ازدست داده اند، حتی در بسیاری از کشورها نیز می بینیم، برای سربازانی که برای وطنشان جنگیده و جان خود را ازدست داده اند هرساله آیین پاسداشت و مراسم یادبود می گیرند و به آنها احترام میگذارند. پس این مسئله بسیار مهم است، و من فکر میکنم ما باید به تمام لحظات زندگی  انسانهایی که به خاطر باورشان جنگیده اند احترام بگذاریم. و ما به عنوان هنرمندان درحوزه ی سینما وتئاتر نباید این مسئله ی مهم را مخدوش کنیم، چون ما به عنوان میراث داران  خون شهدا هنوز به آنها بدهکاریم و آن طور که باید نتوانسته ایم حقشان را ادا کنیم .
این نمایش نامه نویس و کارگردان در انتها گفت : من دراجرای نمایش "با من حرف نمی زنی چرا ؟" به کارگردانی خانم پریسان درخشش زندگی و امید را می بینم و این که شهدا برای هیچ نرفته اند، بلکه برای تحقق امید و زندگی جان خودرا ازدست داده اند. امیدوارم که علاقه مندان و مخاطبان هنر تئاتر ازاین نمایش دیدن کنند و لذت ببرند.
نمایش "با من حرف نمی زنی چرا" به کارگردانی هما پریسان 4الی22 اسفند ماه هر روزبه جزء شنبه ها ساعت 18:30 در خانه نمایش اداره تئاتر به روی صحنه می رود.

 

رویدادهای مرتبط