خسرو شهراز نمایش "آرتیگوشه" را افتتاح کرد

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت : ۱۱:۰۱
خسرو شهراز نمایش "آرتیگوشه" را افتتاح کرد

نمایش "آرتیگوشه" نوشته محمد میرعلی اکبری و به کارگردانی گروه فیلم و تئاتر" وناگهان " به سرپرستی روزبه حسینی و بازیگردانی آرش فلاحت پیشه عصریکشنبه ساعت 20 در تماشاخانه سه نقطه باحضور "خسرو شهراز" افتتاح شد.
خسرو شهراز، بازیگر خوش‌آوزاه‌ی تئاتر، در آغاز مراسم به آشنایی‌اش با این گروه از سالیانِ قبل اشاره کرد و اضافه کرد در طی دو سالِ اخیر واردِ همکاریِ عملی با این گروه به سرپرستی روزبه حسینی شده است.
پس از اجرای این نمایش، این بازیگرِ تئاتر و سینما فضای این نمایش را اینچنین توصیف کرد:
نمایشِ بی‌نظیری بود از تلفیقِ شخصیت‌های اسطوره‌ای ایرانی و یونانی، که شکلی دردناک از جامعه‌ی امروزمان را به نمایش گذاشت و این‌که چه‌قدر بی‌ایمانی و کفر و ظلم، جهانِ ما را فرا گرفته است.
بازیگرِ نمایش‌هایی چون: "کافه‌مک ادم"، "شاه‌لیر"، "اولیور توییست" و "هملت"، آمادگیِ بازیگرانِ جوانِ این نمایش در حوزه‌ی بازی شخصیت‌های گوناگون، بدن، حس و ... در کنار دو بازیگرِ قدیمی‌تر، و رشدِ روزبه‌روزِ این گروه را حاصلِ تلاشِ شواری هنریِ این گروه دانست و گفت: وجودِ روزبه حسینی برای این گروه همواره مغتنم است و کنارِ هم قرار گرفتنِ آرش فلاحت‌پیشه و محمد میرعلی‌اکبری نتیجه را کامل می‌کند.
شهراز درباره‌ی صحنه‌ی پایانیِ نمایش (اپیزودِ آرتیگوشه) افزود: دردناکیِ زجری که این زن برای بیانِ حرف‌هایش در مقابلِ صدایی که از پخش می‌آید و بازیگر را مرتب قطع و خفه می‌کرد، بسیار تکان‌دهنده است.
خسرو شهراز در پایان گفت: یه جورهایی دارم فکر می‌کنم، که علاوه بر همکاری‌های جاری با این گروه، مانندِ نامِ گروه که «وَ ناگهان» است، خسرو شهراز هم، وَ ناگهان عضوِ این گروه شود.
گفتنی‌ست در این مراسم و اجرای افتتاحیه، هنرمندانی چون: بهزاد صدیقی، جواد عاطفه، سلما سلامتی، عاطفه پاکبازنیا، علی رحیمی، رحیم رشیدی‌تبار، پریسا محمدی، مجید آهنگران و ... حضور داشتند.
نمایش "آرتیگوشه " نوشته محمد میرعلی اکبری و به کارگردانی گروه فیلم و تئاتر "وناگهان" که  روزبه حسینی ، محمد میر علی اکبری و آرش فلاحت پیشه از اعضاء و بنیانگذاران این گروه فعال در عرصه فیلم و بویژه تئاتر می باشند 27 اردیبهشت کار خود را آغاز خواهد کرد .
گفتنی است این نمایش متشکل از هفت مونولوگ است که هم به لحاظ مضمونی و هم به صورت شکلی به یکدیگر مرتبط هستند که با یکدیگر یک کل را می‌سازند.
نمایش "آرتیگوشه" یک موقعیت واحد نمایشی دارد و در مورد قتل برادران آنتیگونه، شورش علیه کرئون و تقسیم جنازه‌ها توسط آنتیگونه است که به صورت پرفورماتیو در هفت اپیزود خوانش و با یکدیگر ترکیب می‌شود.تمامی شخصیت‌های این داستان از مصر باستان نیستند، در این نمایش، آنتیگونه، هایمِن، تیرزیاس و ایسمِنه، چهار شخصیت از یونان باستان، «هوشیدر» از نوادگان زرتشت، «محمود پسیخان» از رهبران انقلابیون در قبل از دوره مشروطه و دیگر شخصیت این نمایش، کتابفروشی از دوره‌ی معاصر است. همگی این شخصیت‌ها در ترکیب با یکدیگر، آن موقعیت نمایشی را تصویر می‌کنند.
همچنین این نمایش با نقش آفرینی حمیدرضا فلّاحی، کامبیز منصف، حمید خوش‌نویس، سهیل بابایی، ساناز، مصباح ، حسام حسینی، و ماندانا جباری با حضور مهدا رزازی و با همراهی مهسا صمدی، ساناز کریمی به روی صحنه خواهد رفت ، (طرّاح،سرپرست و دراماتورژ این نمایش ) روزبه حسینی ، آرش فلاحت پیشه به عنوان (بازیگردان) ، سجاد کیانی (طرّاحی و اجرای موسیقی) دریا یاسری (نجواها)
(طرّاح گریم) حسام حیدری، (مدیر اجرایی گروه) مرتضی حقیقت‌بیان، ( مشاور رسانه و مدیرارتباطات) زینب لک، (روابط عمومی) صبا آزادی، پگاه محمودوند، (عکاس) رسول نورمحمدزاده، (اجرای گریم) حسام حیدری، پانته‌آ قاسمی، ( طراح پوستر و بروشور) بهزاد حاجی‌بیگلو و (دستیار اجرا) نشاط باقری از عوامل این نمایش می باشند.