اعطای نشان مولانا به حسین علیزاده

۶ مهر ۱۳۹۴ ساعت : ۱۶:۱۱
اعطای نشان مولانا به حسین علیزاده

«حسین علیزاده» نشان مولانا را در همایش نکوداشت مولانا دریافت کرد و از دریافت آن اظهار خوشحالی کرد سپس گفت: ‌«آن‌قدر هنرمند بزرگ در این کشور داریم که می‌توانیم هنرمندان دیگر کشور‌ها را با نشان این هنرمندان مفتخر کنیم.» و در ادامه همایش از چهره‌های مطرحی ازجمله محمود فرشچیان و سعیده قدس تقدیر شد. این همایش در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد‌
او نوشت به «حسین علیزاده» بودن بسنده می‌کند. پس از آن البته استادِ آهنگساز دیگر چندان توضیحی دربارهٔ آن نداد تا چند ماه قبل در دانشگاهی در خارج از ایران به طور مفصل از آن تصمیم گفت: «از اینکه دریافتِ نشانِ افتخار از یک کشور، ملیت و فرهنگ دیگر می‌تواند ارزش بسیار زیادی داشته باشد؛ اما او نمی‌تواند در کشوری که به موسیقی ظلم می‌شود، به نشانی بسنده کند که در سفارت فرانسه داده می‌شود بیرون سفارت می‌مانم و از موسیقی سرزمینم دفاع می‌کنم. در این راه هم اصلا تنها نیستم. میلیون‌ها آدم پشت این تفکر هستند و به من این جسارت و جرات را می‌دهند که در این راه ثابت‌قدم باشم.»
خالق نینوا، درباه این موضوع توضیح داد: «وقتی این تصمیم را گرفتم، ‌ با خودم قسم خوردم یک سال هیچ حرفی در این خصوص نزنم و مصاحبه نکنم. پنج روز برای تصمیم گیری در این زمینه بی‌خواب بودم، وقتی نامه را نوشتم، گریه می‌کردم. با خودم فکر کردم، قرار است با دریافتِ این نشان، چه اتفاقی برای من بیفتد؟ شوالیهٔ تار می‌شوم؟ شوالیهٔ موسیقی ایران؟ اصلا این چه عنوانی است؟ چرا من باید به این نشان افتخار کنم، آن هم درحالی‌که از طرفِ تمام مردم ایران و دنیا بار‌ها و بار‌ها تشویق شده و به بالا‌ترین افتخارات رسیده‌ام. فکر کردم، سمبلِ افتخاراتی که به من داده شده اسات، ‌ این چیزی نیست که به سینهٔ من نواخته می‌شود. سمبلش آن چیزی است که در قلب و روح من کاشته شده و در همهٔ این سال‌ها به من جرات و جسارت کار کردن و وجود داشتن می‌دهد.»
او چند ماهی در خارج از کشور کنسرت‌ برگزار کرد. او همچنین در جشنوارهٔ جوان به عنوان داور فعالیت کرد .
خالق سواران دشت امید همچنین به این مساله خاطر نشان کرد که: «امیدوارم در کشوری که بزرگانی چون مولانا، حافظ‌، خیام و دیگران دارد، هنرمندان دیگر کشور‌ها به این نشان‌ها مفتخر شوند؛ چون ما آن‌قدر هنرمند بزرگ در این کشور داریم که می‌توانیم دیگران را به تندیس و نشان این بزرگان مفتخر کنیم.»
در این مراسم از دکتر امیرحسین شاه‌خلیلی (مولوی‌شناس)، عبدالرحیم گواهی (تحقیق)، علی‌قلی محمودی بختیاری (شعر و ادبیات)، حسین علمی (انتشارات)، ‌ حسین وحیدی (مولف ۲۰ جلد کتاب فرهنگ مولانا)، دکتر محسن فرشاد یکتا (دبیری انجمن)، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمود دعایی (مدیرمسئول روزنامه اطلاعات). همچنین با اهدای لوح و تندیس از جمشید مشایخی و مهدیه الهی قمشه‌ای تجلیل شد.