سیروس سپهری در جهشه از این نمایش می گوید

۱۷ شهریور ۱۳۹۵ ساعت : ۱۱:۵۸
سیروس سپهری در جهشه از این نمایش می گوید

سیروس سپهری از بازیگران این نمایش به کارگردانی علی برجی است. او نقش فرید را در این نمایش بازی می‌کند.
 سپهری در مورد نقشش در این نمایش گفت: "من در این نمایش نقش فرید را ایفا می نم. فرید شخصیتی است متاهل با ۸ فرزند که تعداد بالای خانواده مشکلاتی برای او ایجاد کرده است و ازآنجاکه شرایط مالی فرید نسبت به سایر اهالی محل بهتراست سعی می‌کند تا با استفاده از آن مشکلاتش را حل کند."
این هنرمند در مورد متن نمایش جهشه اذعان داشت: "ازآنجاکه روزهای اولیه جنگ در مناطق مرزی زندگی می‌کردم قصه جهشه برایم ملموس است گویی آن روزها برایم زنده شده است. جهشه روایتی ساده دارد که به‌راحتی تماشاچی را با خود همراه می‌کند. این نمایش روایتگر یکدلی، یکرنگی گذشت و ایثار مردمان آن روزها است که با هجوم دشمن و قرار گرفتن در شرایط وحشتناک مرگ وزندگی انسانیت را فراموش نکردند."
سپهری با اشاره به این موضوع که  یک هفته قبل از اجرا به گروه پیوست، ادامه داد: "سختی تمرین چندماهه را حس نکردم ولی مثل همیشه هیجان قبل از اجرا هر شب با من همراه است."
او در مورد سالنی که نمایش جهشه در آن اجرا می‌شود، گفت: "روزی که برای اولین بار سالن سرو را دیدم خوشحال شدم چراکه بعد از سالها، سالنی با امکانات خوب در مرکز شهر به سالنهای نمایش اضافه‌شده است و اینکه این سالن خلاف سالنهای دیگر درگیر باندبازی نیست و کافی است اثر خوبی ر ارائه بدهید تا در نوبت اجرا قرار بگیرید و خوشبختانه با مدیریت خوب آقای دهنوی نیازی به هیچ واسطه نیست ولی ناشناخته بودن این سالن نسبت به سالن‌های دیگر مشکل جذب تماشاچی را دارد که امیدوارم این مشکل سالن هم به‌زودی حل شود."
این بازیگر در مورد لهجه‌اش در این نمایش اظهار کرد: "من قبلا آموزش قرائت قران دیده بودم و با صرف و نحو عربی آشنا هستم. به‌راحتی و با هدایت کارگردان سعی کردم تا به‌خوبی از عهده لهجه فرید که یکی از ساکنین عرب‌زبان خرمشهر بوده بربیایم."
سپهری درخاتمه تصریح کرد: "سالیانه صدها فارغ‌التحصیل تئاتر از دانشگاهی دولتی و غیردولتی و آموزشگاه‌های خصوصی داریم که متأسفانه کمتر از ده درصد آن‌ها جذب گروهای نمایشی می‌شوند و این ناشی از کمبود بودجه تئاتری کشور است. ایمان‌دارم چنانچه دولت و مدیران ارشد فرهنگی گوشه چشم بیشتری به تئاتر داشته باشند روزبه‌روز تعداد آثار نمایشی رو به افزایش می‌گذارد وهم کیفیت آثار خلق‌شده بهبود خواهد داشت. آرزو دارم روزی برسد حرفه تئاتر به‌عنوان یک شغل جای خود را در جامعه باز کند تا بازیگر دغدغه مالی نداشته باشد و در مقابل خانواده از شرم نداری سربه‌زیر نیندازد.آرزو دارم هر تئاتری باافتخار سربالا گیرد و بگوید من تئاتری هستم و در پایان از خداوند می‌خواهم حال خانواده تئاتر روزبه‌روز رو به بهبودی بگذارد."
نمایش جهشه از ۲۱ مرداد الی ۱۵ شهریور هر شب ساعت ۲۱ در تماشاخانه سرو به اجرا در می‌آمد.
او فعالیت خود را در عرصه هنر و بازیگری از سال ۵۷ با بازی در نمایش "چوب بدستهای ورزیل" نوشته "غلامحسین ساعدی" آغاز کرد و تاکنون در بیش از ۴۰ اثر نمایشی به‌عنوان بازیگر به روی صحنه رفته و با حضور درده‌ها جشنواره داخلی و خارجی موفق به دریافت تعداد زیادی دیپلم افتخار و جوایز مختلف شده است.او از سال ۷۹ وارد عرصه کارگردانی نیز شد و تاکنون بالغ‌بر ۱۵ اثر را کارگردانی کرده است. اوعلاوه بر تئاتر در چندین فیلم سینمایی و سریال نیز بازی کرده است.