استقبال رضایت بخش از نمایش " طعم گس مرگ"

۱ بهمن ۱۳۹۴ ساعت : ۱۱:۳۸
استقبال رضایت بخش از نمایش " طعم گس مرگ"

کارگردان نمایش "طعم گس مرگ" با اشاره به مضمون این اثر نمایشی که در ارتباط با مرگ است، عنوان کرد هر اپیزود این نمایش موقعیت جغرافیایی و فرهنگی متفاوتی را به مخاطب عرضه می کند.
سعید سالمی کارگردان نمایش "طعم گس مرگ" که در این اثر سراغ تجربه‌ مرگ رفته است در این باره گفت: این کار از ۱۷دی در قالب سه اپیزود روی صحنه رفته است که هر اپیزود موقعیت جغرافیایی و فرهنگی متفاوتی دارد.
وی افزود: اپیزود اول در مورد شوالیه‌ای است که یک زره جنگی را برای تعمیر به یک کارگاه می‌برد و به دست یک پیرزن با جهان‌بینی عجیب و نگاهی فلسفی می‌سپارد. شوالیه مردی  سطحی‌ است و به خاطر پیروزی‌هایش در میدان نبرد غرور خاصی پیدا کرده اما در مواجهه با پیرزن حرفی برای گفتن ندارد و در صحبت‌هایی که میانشان در می‌گیرد به نوعی شکست می‌خورد. در نهایت هم زره خودش را فراموش می‌کند و به اشتباه زره شوالیه‌ای را که خودش کشته است بر می‌دارد و می‌رود. سالمی که دو فیلم در «مدت معلوم» و «آدم باش» را در مقام بازیگر روی پرده دارد، ادامه داد: در اپیزود دوم که یک ملودرام عاشقانه است یک پسر و دختر روس عاشق هم هستند. پسر خالکوبی‌ای روی سرش دارد که نشان می‌دهد او فرزند نامشروع مادرش است اما دختر این موضوع را نمی‌داند و مدام اصرار می‌کند که پسر به سربازی برود. سومین اپیزود هم ماجرای جالبی دارد که ترجیح می دهم اطلاعاتی درباره آن ندهم.
این کارگردان تئاتر یادآور شد: علاقه مند بودم این متن را از دیدگاه خودم و با نگاهی که به اثر دارم، اجرا کنم. تقریبا نزدیک به یک ماه و ده روز این نمایش را تمرین کردیم تا آماده‌ اجرا شود و نتیجه‌ کار هم حدود ۶۰ درصد از ایده‌آل‌هایم را شامل می‌شود. سالمی در پایان صحبت‌هایش اشاره کرد: تا امروز استقبال از کار راضی کننده بوده است و من تلاش کردم بعد از اجرا از بیشتر مخاطبان در مورد کار سوال کنم و نظرشان را بپرسم که خوشبختانه اکثرا راضی بودند.
نمایش «طعم گس مرگ» به نویسندگی کوروش شمس با بازی طاها محمدی، مهرآسا صمدی، مرضیه اکبر نژاد، محمد رضا حسن زاده، مجتبی قلی زاده، امیر حسین سیر، سعید سالمی و مهدی علی نژاد تا ۷ بهمن ماه ساعت ۱۹ در مرکز آفرینش منشور هنر روی صحنه می‌رود.