اختتامیه بیست و دومین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان

۱۵ مهر ۱۳۹۴ ساعت : ۱۰:۳۴
اختتامیه بیست و دومین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان

مراسم اختتامیه بیست و دومین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان با حضور علی مرادخانی معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ، فاضل عبادی مدیرکل ارشاد استان همدان ، الهی تبار معاون سیاسی امنیتی استاندار همدان ، مدیران و مسوولان فرهنگی و هنری شهر همدان و هنرمندان شرکت کننده در جشنواره برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی بیست و دومین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان، کلیپی درباره مرضیه برومند پخش شد و بعد ار آن روی سن حاضر شد و خطاب به هنرمندان حاضر در مراسم گفت: «در سال‌های گذشته اجرای نمایش به این راحتی نبود، هنرمندان نسل ما بسیار تلاش کردند واکنون شما حاصل زحمات من و دیگر هنرمندان هستید.»
برومند خطاب به کودکان و نوجوانان حاضر در مراسم نیز گفت: «امید ایران به شماست؛ ایران و فرهنگ ما به شما نیاز دارد، شما ادامه من هستید و تا زمانی شما باشید من هرگز نمی میرم. رضا بابک ، بهرام شاه محمد لو ، علی مرادخانی ، محمد ابراهیم الهی تبار ، فاضل عبادی با حضور روی سن از این هنرمند شناخته شده و محبوب تئاتر و سینمای کودک و نوجوان تقدیر کردند. علی مرادخانی در مراسم اختتامیه بیست و دومین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان ، با بیان اینکه باید تلاش کنیم تئاتر کودک و نوجوان در سایر استان های کشور هم رونق یابد؛ گفت:هر شهر باید سالن مخصوص اجرای تئاتر کودک و نوجوان داشته باشد.»
او با بیان اینکه تئاتر گنجینه مهمی است که باید حفظ و نگهداری شود؛ افزود: «امسال استقبال از تئاتر کودک و نوجوان در همدان بسیار مطلوب و قابل تقدیر بود.»
مرادخانی تصریح کرد: «مرکز هنرهای نمایشی باید ضمن حمایت از نمایش های کودک و نوجوان، زمینه حضورگروه های داخلی در فضاهای بین المللی فراهم کند.»
او ضمن قدردانی از فعالیت های مرضیه برومند در عرصه تئاتر و اینکه در سال های اخیر تئاتر عروسکی جایگاه مناسب خود را یافته است، افزود: «این تئاتر با تلاش های مرضیه برومند به ثبات رسیده و امیداوریم روزهای خوبی پیش رو داشته باشد.  معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: جشنواره بیست و دوم به اتمام رسید و امیدواریم این جشنواره در همدان سه رقمی شود.»
معاون سیاسی امنیتی استاندار همدان نیز در این مراسم سخرانی کرد و گفت: «جشنواره های کودک و نوجوان جایگاه ویژه ای در دنیا دارند و جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان به نام همدان در جهان ثبت شده است. محمدابراهیم الهی تبار با بیان اینکه محور حرکت همدان در راستای فعالیت های کودک و نوجوان کشور است، عنوان کرد: همدان از برگزاری تمام فعالیت های کودک و نوجوان استقبال می کند. وی با تأکید بر برگزاری مطلوب جشنواره بین المللی فیلم های نوجوانان در همدان، گفت: این جشنواره با همراهی مردم، مسوولان و هنرمندان فرهنگ دوست  همدان برگزار شد.»
الهی تبار با تأکید بر اینکه استان همدان آماده میزبانی تمام فعالیت های کودک و نوجوان است، افزود: «برگزاری جشنواره بین المللی فیلم های نوجوانان و جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان سندی بر آمادگی استان همدان در راستای برگزاری فعالیت های بین المللی کودک و نوجوان است. رییس بیست و دومین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان تئاتر را مادر همه هنرها دانست و گفت: در این دوره از جشنواره مهمان‌هایی از استان های مختلف ایران و ده کشور جهان در همدان حضور داشتند. فاضل عبادی افزود:حضور 130 هزار تماشاچی در طول برگزاری جشنواره را مهر تاییدی بر ادامه راه این جشنواره در همدان دانست »
او توضیح داد: «این بزم باشکوه برای احترام به  کودکان و نوجوانان این دیار برگزار و به زیور حضور هنرمندان تئاتر آراسته شد تا آینده‌ای پر از امید برای کودکان دنیا ترسیم شود. دبیر بیست و دومین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان گفت: امروز خانواده تئاتر داغدار یکی از بهترین هنرمندان این عرصه است و این جشنواره به یاد هما روستا به پایان می رسد. شهرام کرمی هم در این مراسم ضمن بزرگداشت شهدای فاجعه منا و ابراز همدردی با خانواده آنان، یاد و خاطره هما روستا، هنرمند فقید عرصه تئاتر، سینا و تلویزیون را گرامی داشت. وی با بیان اینکه جشنواره بیست و دوم با شور و انرژی هنرمندان و با تمام و نقاط قوت و ضعف خود امروز به پایان می رسد؛ گفت: از همین امروز با جدیت بیشتر برای آغاز جشنواره بیست و سوم تلاش خواهیم کرد.»
دبیر بیست و دومین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان هنرمندان تئاتر کودک و نوجوان را پشتوانه‌ای بسیار خوب و سرمایه ای عظیم برای کشور دانست و گفت: «به سهم خودم از هنرمندان نجیب، شریف و کم توقع تئاتر تشکر می کنم.» و در پایان از برگزیدگان در بخش های مختلف با اهدای جوایز تقدیر شد.