اجرای نمایش ˝مرز˝ کار مشترک ایران و آلمان در فرهنگسرای اندیشه

۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت : ۱۰:۲۹
اجرای نمایش ˝مرز˝ کار مشترک ایران و آلمان در فرهنگسرای اندیشه

نمایش "مرز" به کارگردانی مشترک جعفر مهیاری و بریتا شرام و با بازی بازیگران ایرانی و آلمانی در فرهنگسرای اندیشه به صحنه می‌رود.
جعفر مهیاری سرپرست گروه تئاتر زندگی درباره این نمایش اظهار کرد: نمایش "مرز" طی همکاری گروه تئاتر زندگی و کمپانی تئاتر آلمانی "نیونر پلس" شکل گرفته که در ایران و آلمان روی صحنه خواهد رفت.این نمایش در واقع در ارتباط با درگیری دو گروه است که بر سر مرز زمین‌های خود در ستیز هستند اما طی اتفاقاتی سرانجام میانشان صلح و دوستی برقرار می‌شود.
او در ادامه گفت: در این نمایش به نوعی ماهیت و ضرورت وجود مرزها از اساس به چالش کشیده می‌شود و البته در کنار این موضوع محوری، مفاهیم و مضامین دیگری هم مطرح می‌شود که به لحاظ اخلاقی و انسانی بسیار حائز اهمیت است."مرز" نمایشی بی‌کلام و متکی به حرکت است و ما زبان بدن را در این نمایش بسیار برجسته کردیم و ترکیب نور، موسیقی و تا حدودی لباس و دکور و بازی بدنی بازیگران (که البته منظور حرکات فرم نیست) بیشتر کار را به سمت پرفورمنس آرت برده است.
به گفته مهیاری کارگردان این تئاتر؛ نمایش "مرز" از 30 اردیبهشت‌ در فرهنگسرای اندیشه با بازی سعید ابک، بنت اشتولبرگ، آناهیتا صفی‌خانی و کریستینا فورستر به صحنه خواهد رفت. همچنین در تیرماه قرار است این نمایش در آلمان و در کمپانی "نیونر پلس" روی صحنه رود.
نمایش "مرز" از ۳۰ اردیبهشت تا ۷ خرداد از ساعت ۱۹:۳۰ در فرهنگسرای اندیشه واقع در خیابان شریعتی، نرسیده به پل سیدخندان، بوستان اندیشه، میزبان علاقمندان تئاتر است.