اجرای نمایش «ترسا» در منچستر

۳ خرداد ۱۳۹۴ ساعت : ۰۹:۰۲
اجرای نمایش «ترسا» در منچستر

نمایشنامه «ترسا» به نویسندگی هادی حوری و کارگردانی علی امینی‌پور در منچستر به صحنه می‌رود.

 این نمایشنامه متنی دو زبانه است، که تفسیری تازه از عشق را ارائه می‌دهد.
 
هادی حوری این نمایشنامه را با نگاهی آزاد به داستان شیخ صنعان از آثار عطار نیشابوری نوشته است. زبان ادبی این نمایشنامه چه در بخش فارسی و چه انگلیسی آن تغزلی با سبک و سیاق سبک هندی است. همچنین در تصویر سازی رسم عاشقی به آیین‌های مشترک دو فرهنگ دقت شده است.
 
علی امینی‌پور کارگردان نمایش «ترسا» می‌گوید: «برای ساخت بسیاری از صحنه‌های این نمایش به آیین‌های مشترک دو فرهنگ شرق و غرب دقت کرده و از تمامی آن‌ها در شکل دادن به صحنه‌ها بهره برده‌ایم. در اجرای این نمایش نیز بازیگران از هر دو ملیت انتخاب و همچنین از موسیقی ترکیبی برای رسیدن به اشتراکات بیشتر استفاده شده است.»
 
هادی حوری نویسنده این نمایش می‌گوید: «بسیار دوست داشتم اولین اجرای این نمایش در ایران انجام شود. به هرحال مذاکراتی با بخش خصوصی در میان است تا شاید بتوانیم با تامین بودجه و دعوت گروه از طریق بخش خصوصی و همکاری مرکز هنرهای نمایشی چند اجرا نیز در ایران داشته باشیم.»
 
نمایش «ترسا» پس از منچستر، در لندن و بعد از آن طبق برنامه گروه در دیگر شهرهای انگلستان به اجرا درخواهد آمد. این نمایش همچنین یکی از نمایش‌های ایرانی خواهد بود، که برای جشنواره تئا‌تر نیویورک انتخاب شده است.
 
نمایش «ترسا» از ۲۶ ماه مه ‌۲۰۱۵ (سه شنبه پنجم خردادماه) در سالن استودیو استان منچستر و پس از آن در ماه اکتبر در سالن سیتی هال اجرا خواهد شد.