اجرای نمایشنامه های مطرح ویلیام شکسپیر در فستیوال باربیکن انگلستان

۱۶ مهر ۱۳۹۴ ساعت : ۱۲:۱۰
اجرای نمایشنامه های مطرح ویلیام شکسپیر در فستیوال باربیکن انگلستان

یک کمپانی تئاتر استرالیایی به مناسبت چهارصدمین سالروز مرگ ویلیام شکسپیر، نمایشنامه‌های مطرح این نمایشنامه نویس شهیر جهان را با استفاده از اشیای مختلف تولید و بر روی یک میز چوبی، اجرا کرد.
در چهارصدمین سالروز مرگ ویلیام شکسپیر نمایشی برگرفته از نمایشنامه‌های «هملت»، «شاه لیر»، «رومئو و ژولیت»، «ریچارد سوم» و «مکبث» توسط یک کمپانی تئاتر استرالیایی تولید شد که در سال جاری (۲۰۱۵ میلادی) در فستیوال باربیکن انگلستان نیز به صحنه رفت. تفاوت این نمایش با سایر نمایش‌های تولید شده بر اساس نمایشنامه‌های شکسپیر در این است که اشیاء مختلف به جای شخصیت‌های نمایشی آثار مدنظر، به ایفای نقش می‌پردازند.
در نمایش مذکور در اپیزود «هملت»، دوات و گل کاغذی به جای شخصیت‌های هملت و افلیا به ایفای نقش پرداختند و قالب پنیر نیز برای ایفای نقش مکبث در نظر گرفته شد و باقی شخصیت‌های نمایشی نیز توسط اشیایی همچون چراغ قوه، ظرف سس سویا و چسب چوب ایفا شدند. هچنین برای ایفای نقش رومئو و ژولیت نیز از مشعل و شیشه مربا استفاده شد.
همزمان با آغاز هر کدام از صحنه‌های نمایشی و ورود شخصیت‌های مدنظر، بازیگردان مدنظر نریشن‌های مربوط به صحنه‌ها را قرائت می‌کرد.
این اثر نمایشی به کارگردانی تیم اچلز است و به مدت 40 دقیقه بر روی یک میز سه‌پایه چوبی و در سالنی با ظرفیت ۱۵۰ صندلی اجرا شد.این نمایش در جشنواره تئاتر باربیکن ۲۰۱۵ با استقبال مخاطبان و منتقدان تئاتری مواجه شد.