نمایش "مهراوه عشق" میزبان منتقدان، اهالی رسانه و هنرمندان شد

۱۷ اسفند ۱۳۹۴ ساعت : ۱۷:۰۶
نمایش "مهراوه عشق" میزبان منتقدان، اهالی رسانه و هنرمندان شد

در نمایش ویژه "مهراوه عشق"، مهدی شفیعی، مدیرکل هنرهای نمایشی، مهدی افضلی، مدیرعامل موسسه توسعه هنرهای معاصر و جمعی از خانواده‌های شهدای مدافع حرم حضور داشتند.
پس از پایان اجرا راشین امامی، کارگردان این نمایش ضمن ارج نهادن به حضور هنرمندان، اصحاب رسانه، منتقدان، خانواده شهدای مدافع حرم و مدیران تئاتر کشور، در سخنان کوتاهی گفت: اجراهای نمایش «مهراوه عشق» به روح بلند شهدای مدافع حرم تقدیم شده است. چون شهدای مدافع حرم، ائمه اطهار علیهم‌السلام را الگوی خود قرار دادند و پرچم‌دار صیانت از ارزش‌های اسلام و مروج فرهنگ ایثار و شهادت شدند، بنابراین به الگوی جوانان و نوجوانان انقلابی برای دفاع و پاسداری از ولایت فقیه و اسلام تبدیل شده‌اند. شهدای مدافع حرم برکت جامعه ما هستند.
کارگردان نمایش "مهراوه عشق" درباره نمایش‌اش گفت: معتقدم اتفاق جدیدی که در اجرای این نمایش رخ داده رویکرد متفاوتی است که برای روایت اثر در پیش گرفته‌ایم. من به عنوان کارگردان روایتم را از دیدگاه ملائک و فرشته‌هایی که در آسمان هستند روایت می‌کنم. به این ترتیب تمام شخصیت‌های نمایش فرشته هستند و با حرکات فرم غم و اندوه و شادی و جشن را به تصویر می‌کشند. در واقع در اجرای "مهراوه عشق" تلاش کرده‌ام جهان مُثُل افلاطونی را به تصویر بکشم.
امامی در پایان صحبت‌هایش عنوان کرد: انسان عصر حاضر دچار نوعی سردرگمی است که ریشه آن قطع ارتباط با آسمان است و چیزی که این ناآرامی را از بین می‌برد همان اتصال انسان با آسمان است. در نمایش سعی شده این پیام ارائه شود و با الگوبرداری از زندگی این بانوی بزرگ به آرامش ازدست‌رفته بازگردیم.
نمایش "مهراوه عشق" که برداشتی از کتاب "کشتی پهلوگرفته" نوشته سیدمهدی شجاعی است از چهارم اسفندماه با دراماتورژی و کارگردانی راشین امامی در تالار حافظ روی صحنه رفته است.
در این اجرا، چهره‌هایی همچون یاسر خاسب، اردشیر صالح‌پور، وحید لک، حجت علیخانی، صمد چینی‌فروشان، علی جعفری، سیدعلی تدین صدوقی، علی زارعی و تعدادی از اهالی رسانه‌ حضور داشتند.
سروش کریمی‌نژاد، مهرداد آبجار، مژگان حسین‌زاده، مجید فاطمی، محسن لطیفی، یونس حمزه‌لویی، مهشید نوروزی، سیدکمال رضوی، سپیده سوهانی، الهام زارعی، سیدمهدی باقری، سمانه (افرا) خادم امام‌زاده، جیران باریکانی، سعید نوعی، محمدمحسن شفیعی، علیرضا گل‌دهی، هانیه مقدم، محسن جلالی‌راد، رسول سیفی، شکیلا سماواتی، مریم اعظمیان، فاطمه (مارال) قادری، سوسن بشیر، طهورا زهدی، فتانه احمدپور، محمد نیازی بازیگران و سعید داخ هم راوی این نمایش است.

 

رویدادهای مرتبط