نمایش "سرود سرد خاکستر" به نویسندگی حمیدرضا نعیمی روی صحنه رفت.

۲۷ مهر ۱۳۹۴ ساعت : ۱۰:۱۶
نمایش "سرود سرد خاکستر" به نویسندگی حمیدرضا نعیمی روی صحنه رفت.

نمایش "سرود سرد خاکستر" به نویسندگی حمیدرضا نعیمی و کارگردانی سیامک موحدی است و هنرمندانی همچون حسین پرستار ، مهدی رحیمی، زهره رستگار مقدم، حمیده رسولی ، سید علی محمد علوی پور به ایفای نقش می پردازند.
خلاصه نمایش سرود سرد خاکستر به صورتی است که در پایگاهی نظامی در موقعیتی حساس واقع در منطقه‌ فکه قرار دارد. در این پایگاه یک فرمانده وسرباز حضور دارند که در طول نمایش مخاطب با گذشته و ارتباط این آدم ها با یکدیگر آشنا می شود. استواری که در دوران جنگ دوستانش را از دست داده با وجود زخمی بودن وظیفه ی خود می داند که هر نوع تحرکی را در مرز ایران و عراق مد نظر داده که یکی از این روزها زنی عراقی با پای پیاده از مرز رد شده و به پایگاه می آید...
سیامک موحدی کارگردان این نمایش درباره شیوه اجرایی گفت: «این نمایش به شیوه ي فاصله گذاري اجرا می شود به گونه اي که شعور و عقل تماشاگر باعث قضاوت می شود. سعی کرده ایم احساس و شور تماشاگر باعث قضاوت درباره رویداد ها و افراد نشود.»
او در  ادامه گفت: «در طول نمایش مخاطب با گذشته وارتباط آدمها با یکدیگر آشنا می شود و فضا سازي به وسیله نورپردازي و موسیقی به خصوص در فضاهاي ذهنی کاراکترها نقش عمده اي را ایفا می کند.»
دیگر عوامل و دست اندرکاران این نمایش از جمله نازنین افشار (طراحی صحنه و طراحی پوستر و بروشور)، نرگس صفامنش(دستیار کارگردان و برنامه ریز)، امیر سلیمانی(موسیقی)، محمد حسین حمسی(نور)، زهرا شایان فر(روابط عمومی) و محمد ابراهیم اقبال فر(مشاور کارگردان) هستند.
نمایش سرود سرد خاکستر تا نیمه آبان در سالن پرواز (شهید واعضی) واقع در خیابان پیروزی روی صحنه است.