اجرای نمایش "در خواب دیگران" در جشنواره تئاتر فجر

۸ بهمن ۱۳۹۴ ساعت : ۰۹:۵۶
اجرای نمایش "در خواب دیگران" در جشنواره تئاتر فجر

نادر برهانی‌مرند، کارگردان نمایش «در خواب دیگران» از تغییر تعداد اجراهای نمایش‌اش در سی‌و‌چهارمین جشنواره تئاتر فجر خبر داد.

به گزارش سایت ایران تئاتر، نادر برهانی‌مرند گفت: به دلیل مدت زمان اجرا که بیش از 110 دقیقه است و همین طور به دلیل دو صحنه ای که از باران‌ساز استفاده می‌کنیم نمی‌توانیم در جشنواره دو اجرای پی در پی داشته باشیم.

او توضیح داد: هنوز در حال تمرین هستیم و همچون نمایش‌های دیگرم، نمایشنامه در حین تمرین پالایش می‌شود. بی‌شک میزانسن‌ها، بازی‌ها و طراحی‌ها نیز جای کار دارد و تلاش کرده‌ایم که اثری در خور و با کیفیت ارائه دهیم، اما هنوز مدت زمان اجرا بیش‌تر از 110 دقیقه است.

برهانی‌مرند تصریح کرد: از ابتدا آگاه بودم که مدت زمان اجرا بیش‌تر از زمانی می‌شود که مناسب جشنواره است به همین دلیل درتوافق‌نامه‌ای که با دبیر جشنواره و مدیرکل هنرهای نمایشی داشتم خواسته بودم که این نمایش از داوری خارج و در بخش مهمان اجرا بشود، از این رو این نمایش داوری نخواهد شد.

 او یکی از دشواری‌های این  نمایش را استفاده از باران‌سازعنوان کرد و گفت: در دو صحنه نمایش از باران‌ساز استفاده می‌کنیم. جمع کردن این آب، بین دو اجرا امکان‌پذیر نیست و مسلما وقت و انرژی زیادی از گروه و تماشاگرانی که برای دیدن کار می‌آیند می‌گیرد.

این کارگردان شناخته شده تئاتر در پایان از تماشاگران و ستاد جشنواره که با این تغییر متضرر شده‌اند پوزش خواست و یادآوری کرد: اجرای عمومی این نمایش پس از اتمام جشنواره تئاترفجر از روز 15 بهمن در تالار شمس (اکو) آغاز می‌شود.

به خواسته کارگردان و گروه نمایش "درخواب دیگران"، این نمایش روزهای نهم و دهم بهمن‌ماه ساعت 20:30 در سالن چهارسوی مجموعه تئاترشهر یک اجرا خواهد داشت.

رویدادهای مرتبط