نمایش "چهار سال پیش ساعت ۱۱" و اتفاقات عجیب در یک خانه

۱۳ دی ۱۳۹۴ ساعت : ۱۰:۵۹
نمایش "چهار سال پیش ساعت ۱۱" و اتفاقات عجیب در یک خانه

داوود نامور کارگردان نمایش "چهار سال پیش ساعت ۱۱" عنوان کرد: «این اثر نمایشی ترس ها و حسرت های دو نسل از افراد را در مواجهه با مرگ به نمایش می گذارد.»
کارگردان این نمایش توضیح داد: « نمایش "چهار سال پیش ساعت ۱۱" از اول دی ماه در تماشاخانه بازیگاه اجرا شده و قرار بود این نمایش به صورت یک رپرتوار صحنه ای متشکل از ۵ گروه ۲ نفره در سنین مختلف روی صحنه برود. به این مفهوم که در هر اجرا دو بازیگر در سن های مختلف یک متن نمایشی را بازی کنند اما متاسفانه این امکان فراهم نشد و تنها توانستیم از ۲ گروه بازیگر برای اجرای این نمایش بهره ببریم.»
مدیر تماشاخانه بازیگاه ادامه داد: «گروه اول فرشاد مجرب و مهرنوش دارا نقش یک زوج جوان را از اول تا ۷ دی ماه ایفا می کردند و گروه دوم شامل بهزاد خداویسی و نسرین نکیسا همین داستان را به عنوان دو زوج میانسال از ۸ تا ۱۶ دی ماه بازی می کنند. گروه اول قرار بود ۷ اجرا و گروه دوم قرار بود ۹ اجرا داشته باشند اما 3 اجرای پایانی را بهزاد خداویسی با گریمی جوان تر بازی کرد.
نامور درباره داستان نمایش توضیح داد: «این نمایش زن و شوهری را به نمایش می گذارد که در خانه شان با اتفاقات عجیبی روبرو می شوند. اتفاقاتی مثل غیب شدن یخچال و گم شدن دیگر وسایلشان. آنها ابتدا فکر می کنند که خواب هستند، بعد به نظرشان می آید که جن زده شده اند اما در نهایت مرد قصه متوجه می شود که آنها ۴ سال قبل ساعت ۱۱ براثر زلزله مرده اند و در حال حاضر نیز به جای خانه شان یک پاساژ بنا شده است.»
او در ادامه گفت: «این نمایشی کاری متافیزیکی است که با طرحی از من و نوشته محمدعلی سلیمان تاش به صحنه می رود. تلاش من این بود که استرس ها و ترس های آدمی در مواجهه با مرگ را در سنین مختلف به تصویر بکشم. در سنین پایین تر افراد آمادگی روبرو شدن با مرگ را ندارند اما در سنین بالاتر از ۶۰ سال به نظر می رسد که دیگر چیزی برای از دست دادن ندارند و راحت‌تر با مرگ روبرو می شوند. این نمایش از فضای کمیک شروع و به تراژدی ختم می شود و در بخش هایی به صورت رئالیستی و در بخش هایی به شیوه سوررئال اجرا می شود.»
در نمایش "چهارسال پیش ساعت ۱۱" بهزاد خداويسی، نسرين نكيسا و مهرنوش دارا ایفای نقش می کنند این نمایش تا ۱۶ دی ماه هر شب ساعت ۱۹:۳۰ در تماشاخانه بازیگاه روی صحنه می رود.