آغاز نمایش "با من حرف نمی زنی چرا؟"

۵ اسفند ۱۳۹۴ ساعت : ۱۶:۵۰
آغاز نمایش "با من حرف نمی زنی چرا؟"

نمایش "با من حرف نمی‌زنی چرا؟" نوشته کامران شهلایی و به کارگردانی هما پریسان با حضور دوتن از هنرمندان عرصه‌ی تئاتر محمد امیر یاراحمدی و عطیه غبیشاوی در جمع مخاطبان و علاقه‌مندان روز سه شنبه 4 اسفند ما به طور رسمی اجرای خود را در خانه نمایش اداره تئاتر آغاز کرد.
یار احمدی در حاشیه این نمایش گفت: اگر ما هنرمند را دوست داریم نه به خاطر این است که او چطور فکر می‌کند و یا اینکه چگونه انسانی است،ویا اینکه ما به عنوان مخاطب طرز فکر اورا قبول داریم با خیر، مهم این است که هنرمند با هر ماهیت فکری که دارد خودرا افشا می‌کند تا ما اورا تجربه کنیم و از او به عنوان یک آفریننده بیاموزیم ، ممکن است آنچه را که او به ما می‌آموزد مورد پسند ما نباشد، اما او با اثر خود به آگاهی‌های ما می‌افزاید تا اینکه بدانیم چگونه باید در این جهان زندگی کرد، چون هنرمند جزء تنها کسانی است که جرأت دارد و می‌تواند برخلاف تمام هنجارها خود را بر پیشگاه جامعه آفتابی کند.
وی عنوان کرد: با من حرف نمی‌زنی چرا ؟ نمایشی بسیار تأثیر گذاراست و من خیلی تحت تأثیر فضای این نمایش قرار گرفتم ، اینکه جای خالی آنچه که مابه هر دلیل در زندگی از دست داده‌ایم به آسانی پر نمی‌شود، و جایگزین‌ها هیچ وقت نمی‌توانند جای آن اصل را برای ما بگیرند، به نظرم یکی از بحران‌های روزگار ماست. اگر ما بیطرفانه به زندگی خود نگاه کنیم می‌بینیم که همین جایگزین‌ها هستند که سراسر زندگی ما را احاطه کرده‌اند.
او در ادامه افزود: در این نمایش یک دختر با تمام مشکلاتی که در یک جامعه دارد،برای داشتن یک تکیه گاه تلاش می‌کند ،تا بتواند خود را به یک یقین و استواری برساند اما مشکلات ناشی از نبود پدر و اینکه پدر آن طور که باید نتوانسته نقش خود را در زندگی دختر ایفا کند به تمام مشکلات او و بحران‌های روحی دختر می‌افزاید. و او به دنبال جایگزینی است که بتواند جای خالی پدر را پر کند.
وی در پایان گفت : نمایش با من حرف نمی‌زنی چرا؟ به زیبایی توانسته این حس تنهایی و جستجو گریِ نا امیدانه یِ انسان را به مخاطب القاء کند، و من خیلی خوشحالم این نمایش را که دارای چنین پیامی است دیدم.
در این نمایش احمد صمیمی، امین وحیدی‌پور، عبدالرضا یعقوبی، شادی صیادی و هما پریسان به ایفای نقش می‌پردازند.
نمایش "با من حرف نمی‌زنی چرا؟" به کارگردانی هما پریسان از 4 الی22 اسفندماه هرروزبه جزء شنبه‌ها ساعت 18:30 در خانه نمایش اداره تئاتر به روی صحنه است.