آشوب گروه چارتار در کنسرت 6 خرداد ماه

۸ خرداد ۱۳۹۵ ساعت : ۱۰:۵۸
آشوب گروه چارتار در کنسرت 6 خرداد ماه

به گزارش خبرنگاران؛ ششم خرداد ماه گروه چارتار كنسرتی در دو سانس در سالن همایش‌های بین‌المللی برج میلاد با حضور طرفدارانش هر چه پرشور و پر هیجان برگزار كرد.

 

اجرای این گروه بدون صحبت با قطعه "آسمان هم زمین می‌خورد" رأس ساعت آغاز شد و به دنبال آن قطعه "زن دیوانه" را اجرا نمودند. آرمان گرشاسبی خواننده گروه چارتار بعد از اجرای قطعه "زن دیوانه" و خوشامدگویی، بیان نمود: از طرف گروه چارتار تشكر می‌كنم كه آخر هفته خود را در اختیار ما قرار دادید. البته اجرای امشب هنوز آغاز نشده و بنا بر این است كه تمام قطعه‌ها اجرا شود.

 

او پس از اجرای "عاشقانه تنها" با همخوانی طرفداران از آن‌ها درخواست كرد تا در اجرای قطعه "باران تویی" نیز مشاركت داشته باشند.

 

گرشاسبی با معرفی نوازنده گیتارباس دارا دارایی، به استقبال قطعه "حضوری اتفاقی" رفت و سپس نوتزنده دیگر گیتارباس  كیان ایرجی را معرفی نمود.

 

قطعه "هندسه" در این دوره كنسرت گروه چارتار بعد از اجرای قطعه "ببر"، با تک‌نوازی كمانچه، به اجرای هنرمندانه آیدین تركیان آغاز و با تشویق كم سابقه حضار به پایان رسید.

 

خواننده این گروه در ادامه گفت: حال كه زمان اجرای قطعه "جاده می‌رقصد" رسیده است، نیاز به صحبت از پدیده عجیب و غریب ترانه‌سرایی و حرفه‌ای‌ترین عضو چارتار از لحاظ انتخاب واژه ها، احسان حائری حس می‌شود.

 

تقدیم قطعه "آشوبم" پس از اجرای قطعه "جاده می‌رقصد" از طرف آرمان گرشاسبی به حاضرین صورت پذیرفت.

 

ترانه "غزل نشد" مقدمه‌ای بر معرفی نوازندگان ویولن، ویولنسل، ویولن و ویولا به ترتیب میلاد و مهرداد عالمی، دانیال جورابچی و كاوه تسعیری شد.

 

گرشاسبی پیش از اجرای اولین قطعه منتشر شده از گروه چارتار، از تنظیم کننده این ترانه آیین احمدی فر تشكر كرد و افزود: "در حسرت ماه" را به تمام بانوان حاضر تقدیم می‌كنم تاکید کرد برای آقایان نیز قطعه برای اجرا در نظر داریم و سپس در معرفی ترانه "مرا به خاطرت نگه دار" بیان کرد: هر زمان نوبت اجرای این قطعه می‌رسد حال عجیبی پیدا می‌كنم. این ترانه در ردیف آواز اصفهانی قرار دارد.

 

او ادامه داد: اوایل فعالیت چارتار بود که با احسان حائری و آیین احمدی‌فر در منزل آرش فتحی به طور اتفاقی صورت گرفته و قسمتی از این قطعه توسط آرش فتحی با كیبورد نواخته شد و در همان حین احسان حائری شعر آن را سرود و قسمتی كه اتفاقی تكمیل شده بود را اجرا و سپس طرفداران را به تكمیل ترانه "مرا به خاطرت نگه دار" مهمان كرد.

 

خواننده با مشاهده شور و هیجان مردم به مهمانانش این اطمینان را داد كه تا جای ممكن روی سن اجرا می كند. "خوشا به من" آخرین ترانه از لیست ترانه‌هایی بود كه در برنامه اجرا قرار داده شده بود.

 

گرشاسبی پس از معرفی و خوشامدگویی به حمید سوریان، مجدد طرفداران را با اجرای قطعه "ببر" و "آسمان هم زمین می خورد"، كه ترانه تقدیمی این گروه به حضار آقایان در سالن بود طرفدارانش را سر ذوق آورد و در آخر چارتار با تكرار قطعه "آشوبم" صحنه را ترک كرد.