آرش گوران موفق به کسب دیپلم افتخار مسابقات رهبری ارکستر رومانی

۳۱ شهریور ۱۳۹۴ ساعت : ۱۶:۴۲
آرش گوران موفق به کسب دیپلم افتخار مسابقات رهبری ارکستر رومانی

رهبر ارکستر فیلارمونیک تهران توانست دیپلم افتخار مسبقات رهبری ارکستر دریای سیاه رومانی را از هیئت داوران این مسابقه دریافت کند.
او کاندیداى حضور در کنکور بین المللى رهبرى ارکستر «بخارست ژونس موزیکال» در کشور رومانى شده است و در این کنکور با رهبرانی از کشورهاى امریکا، آلمان، روسیه، فرانسه و.... به رقابت خواهد پرداخت. این کنکور از معتبر‌ترین و مشهور‌ترین مسابقات رهبرى ارکستر در جهان به شمار مى آید. آرش گوران در روزهاى آتى تنها شرکت کننده از ایران در مسابقات بین المللى رهبرى ارکس‌تر «ژونس موزیکال بخارست Jeunesses musicales Bucharest» در بخارست پایتخت کشور رومانى خواهد بود.
گوران در مسابقات رهبری ارکستر «دریاى سیاه Black sea» در کنستانتا نیز شرکت کرد. هیئت داوران این مسابقات که در کشور رومانی برگزار شد پس از اجراى موفق آرش گوران بین ٣٠ شرکت کننده از سرتاسر دنیا، دیپلم افتخار این مسابقات را به او اهدا کرد.
آرش گوران که ٢ قطعه «اوبرن» اثر وبر و بخشى از «سمفونى ٧» بتهوون را اجرا کرد، توانست در حین اجرا در دقایق کوتاهى به زبان موسیقى، ارتباط خاصی با نوازندگان ارکس‌تر برقرار کند.
کیفیت اجرا و صداى برآمده از ارکس‌تر این دو اثر که با بینش و مهارت خارق العاده او همراه بود باعث شد نوازندگان ارکس‌تر پس از اتمام کار دقایقى این رهبر ارکستر ایرانی را تشویق کنند. او در ‌‌نهایت لوح دیپلم افتخار این مسابقات را از سوى رهبران طراز اول موسیقى اروپا که هیئت داوران بودند را دریافت کرد. آرش گوران پس از رقابت با شرکت‌کنندگانی از سراسر دنیا و دریافت دیپلم افتخارى از هیئت داوران مسابقات بین المللى «دریاى سیاه» راهى مسابقات بین المللى رهبرى ژونس موزیکال در بخارست شد. او در روزهای آتی در این مسابقات به رهبری خواهد پرداخت.
شایان ذکر است مسابقه ژونس موزیکال بخارست وابسته به فستیوال جرج انسکو است. این فستیوال در دنیا از شهرت و اعتبار ویژه اى برخوردار است و هنرمندان به نام موسیقى کلاسیک دنیا در روزهاى گذشته در این فستیوال حضور داشته‌اند.