آخرین تمرین کنسرت-پرفورمنس «تهمورس و ما» برای اجرای اول و دوم شهریور ماه

۳۱ مرداد ۱۳۹۴ ساعت : ۱۱:۲۲
آخرین تمرین کنسرت-پرفورمنس «تهمورس و ما» برای اجرای اول و دوم شهریور ماه

آخرین تمرین کنسرت-پرفورمنس «تهمورس و ما» برای اجرای اول و دوم شهریور ماه انجام شد
«تهمورس پورناظری» اول و دوم شهریور ماه کنسرت-پرفورمنس «تهمورس و ما» را در تالار وحدت اجرا می‌کند، کنسرتی که باید آن را به صورت یک تجربه‌ی شخصی و درونی از آهنگسازی دانست که سال گذشته با آلبوم «نه فرشته‌ام، نه شیطان» حضور پررنگی در عرصه‌ی اجراهای زنده داشت، حالا اما کنسرتی جمع‌وجور را اجرا می‌کند که بر اساس نوعی همراهی و رفاقت با نوازندگانی که از تور کنسرت «چرا رفتی» همکاری‌های نزدیکشان شروع شده، شکل گرفته است. او موسیقی این برنامه را با نگاهی آزاد از ترکیب آهنگسازی و بداهه‌نوازی تدوین کرده است. عمده این کار به صورت تجربی با احساسی متفاوت و بی‌کلام است همچنین فرم اجرای بخش‌هایی از آن شبیه تجربیات سابق اوست.
در این کنسرت تینا جامه‌گرمی (ویولون و پیانو)، نگار نوراد (ویولونسل)، آتنا اشتیاقی‌ (ویولونسل و کنترباس)، حسین رضایی‌نیا (سازهای کوبه‌ای) و آرین کشیشی (کنترباس و گیتاربیس) و تهمورس پورناظری (تار،‌ سه‌تار و تنبور، دوتار) به اجرا می‌پردازند. همچنین «رضا موسوی» کارگردانی هنری این اجرا را انجام خواهد داد. این کنسرت علاوه بر تهران در شهرهایی چون رشت، گنبد، گرگان، کرمانشاه، شیراز و تبریز روی صحنه خواهد رفت. برای این کنسرت- پرفورمنس می‌توان فضایی خیال‌انگیز تصور کرد: «برای این پروژه به فضای خیال‌انگیزی رسیدیم که نه می‌توان به آن کنسرت گفت، نه پرفورمنس بنابراین برای آن هیچ واژه‌ای بهتر از «کنسرت پرفورمنس» نیست. تمامی کارها با همکاری رضا موسوی و توماج دانش بهزادی در چهار پرده کارگردانی شده است؛ در بخش اول حضوری از نوازنده‌ها را خواهیم دید که در واقع زندگی روزمره‌شان را روایت می‌کنند و هر کس به نوعی روی صحنه زندگی می‌کند. بخش دوم شامل سه قسمت است که قسمت اول آن فضایی معنوی دارد و بخش دوم براساس شعری از سیاوش کسرایی روایت می‌شود. ضمن اینکه در این بخش از کنسرت ما علاوه بر استفاده از فرم‌های کاملاً تکراری اجراهای قبلی‌ام، فرم‌های جدیدی را اضافه کرده‌ایم که می‌تواند برای مخاطبان جالب توجه باشد.»
«تهمورس پورناظری» با همراهی همایون شجریان تور موفق «چرا رفتی» را سال گذشته در تهران و بسیاری از شهرهای ایران روی صحنه برد که آن جزو پرمخاطب‌ترین کنسرت‌های برگزار شده در حوزه‌ی موسیقی معاصر ایران بود.
 اثر«چرا رفتی» در دومین جشن سالانه موسیقی ما تندیس مردمی بهترین آلبوم موسیقی سنتی (برای آلبوم «نه فرشته ام نه شیطان») و تندیس مردمی بهترین قطعه موسیقی سنتی (برای تصنیف «چرا رفتی») را از آن خود کرد. از آخرین آثار منتشر شده‌ی پورناظری «قطره‌های باران» با صدای «علیرضا قربانی» است که دربرگیرنده‌ی قطعاتی از ساخته‌های او، سهراب و کیخسرو پورناظری است.