«مهراوه» به تالار وحدت می‌رود

۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ ساعت : ۱۰:۱۱
«مهراوه» به تالار وحدت می‌رود

گروه موسیقی «مهراوه» به سرپرستی «شهرام رضایی» در روز 27 اردیبهشت ماه در تالار وحدت روی سن می‌رود.

این گروه موسیقی که تاکنون اجراهای موفقی برگزار کرده است، در ساعت 21:30 روز 27 اردیبهشت ماه سال جاری به خوانندگی «جاوید عسگری» و «رضا نظری» در دو بخش کردی و فارسی کنسرت برگزار می‌کند.

در بخش فارسیِ این کنسرت چهار تصنیف، یک چهارمضراب بی‌کلام و دو قطعه ساز و آوازی اجرا می‌شود و در بخش کردی به خوانندگی «رضا نظری» پنج تصنیف، یک قطعه آوازی و یک قطعه بی‌کلام اجرا خواهد شد.

«غم خمار عاشقان» با شعر هوشنگ ابتهاج، «وطن» با شعری از رهی معیری، «دلربایی» و «خوش خرامان» از مولانا، عناوین قطعاتی هستند که قرار است دربخش فارسی این کنسرت اجرا شوند.

«هاته ده»، «شوفر»، «کلنجه»، «قصه عشق»، «شان به شان» (قطعه اورامی) و «شیته گیان» نیز عناوین قطعات کردی این کنسرت هستند.

«امین حیدری» و «بهمن فریادرس» آهنگسازان این قطعات هستند. یکی از قطعات از ساخته‌های «شهرام رضایی» و مابقی قطعات فولکور هستند که بازاجرا می‌شوند.

بهمن فریادرس (کمانچه، آهنگساز و تنظیم‌کننده قطعات کردی)، امین حیدری (عود و آهنگساز)، شهرام رضایی (دف و سرپرست گروه)، مهدی سیادت (سنتور)، حمید قنبری (تنبک)، حسن مکانیکی (نی)، صابر سوری (عود)، قاسم رحیم‌زاده (تار)، مهنا کاشانی (قیچک)، مهرداد مسعودی فرید (کمانچه) و رامین ملکی (دهل) اعضای این گروه هستند که تمرینات خود را به طور فشرده آغاز کرده‌اند.