«سرخوش» با طرح جدید منتشر شد

۲۶ خرداد ۱۳۹۴ ساعت : ۰۹:۲۵
«سرخوش» با طرح جدید منتشر شد

آلبوم بی‌کلام «سرخوش» به آهنگسازی و نوازندگی میلاد درخشانی که در دستگاه سه‌گاه و آواز افشاری ساخته شده، پیش از این در سال 89 توسط شرکت ره‌گذر هفت اقلیم منتشر شده است منتها این آهنگساز تصمیم گرفته آن را که مربوط به پایان‌نامه دوران کارشناسی او در دانشگاه بوده، با یک طرح جلد تازه مجددا منتشر کند که در این‌باره به سایت موسیقی ما گفت: «این آلبوم با همان طرح جلد قبلی خود، پیش از این هم منتشر شده بود اما تصمیم بر این شد که طرح جلد جدیدی برای آن در نظر گرفته شود؛ بر همین اساس آقای محسن دایی‌نبی، از اساتید خطاطی در این کار ما را همراهی کردند و با تکنیک نورنگاری طرح جلد بسیار زیبایی را برای این آلبوم طراحی کردند. اصولا طرح جلد در ایران نواقصزیادی دارد و خود من هم سعی می‌کنم در این زمینه با دقت بیشتری فعالیت کنم. به همین دلیل ترجیح می‌دهم در طرح جلد آلبوم‌هایم از گرافیک استفاده کنم تا اینکه فقط به یک عکس روی کاور آلبوم بسنده کنم.»

این نوازنده تار با اشاره به اینکه سه‌گاه از دستگاه‌های اصیل موسیقی ردیف است درباره میزان وفاداری‌اش به ردیف در این آلبوم گفت: «سعی کرده‌ام در این آلبوم به ردیف وفادار باشم و در کنارش بینش و دیدگاه شخصی خودم هم کاملا مشهود باشد. البته خود دستگاه سه‌گاه به ردیف بسیار مقید است و در آن خیلی نمی‌توان از چهارچوب‌های ردیف فاصله گرفت، به همین دلیل سعی کردم با رعایت نکاتی که در ردیف آموختم به یک دیدگاه شخصی برسم. علاوه بر آن سه‌گاه از دستگاه‌های اصلی و اصیل ردیف است که به دلیل ساختارش، به‌ندرت می‌توان آن را در کشورهای دیگر شنید. چراکه همانطور که آقای دکتر حجاریان در داخل کاور آلبوم مطرح کرده‌اند، دستگاه سه‌گاه کاملا ایرانی است و مختص کشور خودمان است.»

سرپرست گروه افشارستان که این روزها مراحل پایانی ضبط دومین آلبوم افشارستان را می‌گذراند درباره کنسرت‌های پیش‌رو گفت: «بعد از این هم حتما در زمینه موسیقی خالص و نابی که خارج از فضا و دیدگاه تلفیقی است فعالیت خواهم کرد منتها در حال حاضر درگیر ضبط آلبوم «افشارستان 2» هستم که به زودی منتشر خواهد شد. علاوه بر آن، قطعا در فرصت مناسبی آلبوم «سرخوش» را روی صحنه خواهیم برد اما تا قبل از آن می خواهیم کنسرت‌های دیگری در زمینه موسیقی بی‌کلام و همچنین باکلام برگزار کنیم که انشاالله بعد از ماه رمضان در تهران و شهرستان‌ها روی صحنه خواهند رفت.»

آرش سعیدیان نوازنده عود، رضا پرویززاده نوازنده کمانچه و حامد حبیب‌پور نوازنده تمبک، هنرمندانی هستند که در این آلبوم میلاد درخشانی را که خود در آن تار نواخته، همراهی کرده‌اند.

ميلاد درخشانى پيش از اين آلبوم هاى بى كلام افشارستان و با كلام اشارات نظر را در ژانر تلفيقى منتشر كرده است.