نمایشگاه بین المللی

بزرگراه چمران – محل دائمی نمایشگاه های بین المللی

02100000000

محل دائمی نمایشگاه‌ها در شمال تهران، بزرگراه چمران واقع شده است که از کلیه بزرگراهها قابل دسترسی می‌باشد. مساحت کل نمایشگاه حدود  850.000 هزار مترمربع است که ازاین مساحت 120.000 متر مربع فضای سر پوشيده و 35.000 متر مربع فضای بازنمایشگاهی، حدود22 هكتار فضاي سبز که محیطی دلپذیر برای مشارکت کنندگان و بازدید کنندگان ایجاد نموده است و حدود 21 هكتار نیز به راه‌های دسترسی به سالن‌ها و محوطه نمایشگاه تخصیص داده شده‌است. نمايشگاه بين المللي تهران داراي مسجدي(مسجد حضرت ابراهیم (ع)) با زیبایی خاص و معماری بی نظیردر منطقه  به مساحت 1200 متر مربع و مناری به ارتفاع 70 متر، است.

تاسیس شرکت نمایشگاه‌های بین المللی ایران به سال ۱۳۳۸ بر می‌گردد و پس از اختصاص اراضی نمایشگاه در مکان فعلی، در سال ۱۳۴۶ فعالیت ساخت سالن‌های نمایشگاهی و اداری آغاز و در سال ۱۳۴۸ اولین نمایشگاه بین المللی خود را با نام نمایشگاه آسیایی به مدت ۲۱ روز و با حضور ۳۳ کشور برگزار نمود و پس از آن روند برگزاری نمایشگاه‌ها توسعه پیدا نمود و تهران را به عنوان یکی از مراکز نمایشگاهی دنیا به جهانیان معرفی نمود. شرکت نمایشگاه‌ها در سال 1355 به عضویت اتحادیه نمایشگاه‌های بین‌المللی درآمد.

مجموعه نمایشگاه دارای امکاناتی مانند بانک، رستوران، کافی‌شاپ، پارکینگ، تلفن، فکس، اینترنت، سالن سخنرانی و نمایش فیلم، چاپخانه، گلخانه، فروشگاههای عرضه مواد غذائی، آتش‌نشانی، هلال احمر، خدمات غرفه سازی وتجهیز غرفه، حمل و نقل کالا، برگزاری نمایشگاه مجازی است.