فرهنگسرای ابن سینا (قانون)

شهرك غرب-فار يك-ايران زمين شمالي

02188366366

فرهنگسرای ابن سینا در منطقه 2 شهرداری تهران در محله شهرک غرب این محله از شمال به محله دریا ، مدیریت ، درختی و دریا از شرق به منطقه 3(محله ونک) از غرب به درختی و ایوانک و از جنوب به محله کوی نصر محدود شده است. اين فرهنگسرا در سال 1373توسط شركت توسعه فضاهاي فرهنگي شهرداري تهران راه اندازی شد. برنامه‌ريزي و ساماندهي فعاليت‌هاي فرهنگي هنري به منظور اشاعه و گسترش فرهنگ وهنر، جذب و حمايت هنرمندان و فرهيختگان، كشف و پرورش استعدادهاي فرهنگي هنري و ايجاد فضاي مناسب براي حضور خانواده‌ها از مهمترين اهداف تأسيس اين فرهنگسرا بود كه ابتدا با نام ابن سينا فعاليت خود را آغاز نمود.

از بهمن ماه سال 1379 در راستاي اجراي طرح هويت بخشي به فرهنگسراهاي تهران، نام اين مركز به فرهنگسراي قانون ( نام كتاب مشهور ابن سينا در زمينه پزشكي) تغيير يافت و در سال 1385مجددا به نام ابن سینا بازگشت. هم اکنون فرهنگسرا پس از تغییراتی در بنا و اضافه شدن فضاهایی به آن، در ساختمانی دو طبقه بمساحت 1250 متر مربع در 2 طبقه شامل سالن آمفی تئاتر(سینما) ، نگارخانه (با گنجایش 50 تا 60 اثر هنری)، کلاس های آموزشی و فضا های اداری، چایباغ ابن سینا، فروشگاه صنایع دستی و دکه گل فروشی در حال فعالیت می باشد.

عمده فعاليت فرهنگسراي ابن سینا در زمينه فعاليت‌هاي عمومي و منطقه‌اي شامل دوره‌هاي مختلف آموزشي، فرهنگي و هنري كسب مهارت‌هاي حرفه‌اي، اجراي نمايش كودك و بزرگسال، موسيقي، اكران فيلم، برگزاري جشنواره‌هاي فرهنگي هنري،‌ تشكيل كانون‌هاي داوطلب، برگزاري كنفرانس‌ها، همايش‌هاي مختلف، اجراي برنامه‌هاي مناسبتي اعم از مذهبي، علمي و فرهنگي، ويژه برنامه‌هاي تابستاني، برگزاري نمايشگاههاي هنري و فرهنگي و ... مي‌باشد.