گروه شیلر  (Schiller)

گروه شیلر (Schiller)

تولد

زندگینامه گروه شیلر (Schiller)

شیلر (به آلمانی: Schiller) نام پروژه مهم موسیقیدان آلمانی، کریستوفر فن دیلن (Christopher Von Deylen) می باشد که کارهایی را در سبک الکترونیک منتشر کرده‌است. او از سال ۱۹۹۸ با انتشار نخستین آلبوم وارد عرصه حرفه‌ای بازار موسیقی دنیا شد و تاکنون چیزی حدود ۷ میلیون نسخه از آثار خود را در سراسر جهان به فروش رسانده‌است. گروه شیلر سال ۱۹۹۸ توسط کریستوفر فن دیلن و میرکو فن اشلیفن در هامبورگ تأسیس شد. در سال ۲۰۰۳ فن اشلیفن گروه را ترک کرد و از آن زمان به بعد کریستوفر فن دیلن با هنرمندانی مختلفی همکاری داشته‌است.

اولین تک آهنگ این گروه "Glockenspiel" نام داشت که با موفقیت های زیادی در آلمان همراه بود.

در 19 اوت 1999، شیلر اولین آلبوم خود یعنی Zeitgeist را با تمرکز بر موسیقی منتشر کرد که زمینه را برای انتشار "سفر جهانی" (30 ژوئیه 2001) مهیا کرد. این آلبوم شامل قطعه "رویای تو" (با پیتر هپنر) بود، که جایزه ECHO در سال 2002 را به دست آورد.

از آنجا که اشلیفن می خواست بیشتر در موسیقی ترنس متمرکز شود، در حالی که دیلن می خواست الکترومغناطیس بیشتری را به نمایش بگذارد، اشلیفن بعد از انتشار آلبوم دوم، این گروه را ترک نمود.

سومین آلبوم استودیویی شیلر، Leben (Life) در تاریخ 13 اکتبر 2003 منتشر شد. این آلبوم شامل قطعه محبوب Leben ... I Feel You بود. هنرمندانی مانند پیتر هپنر ، مایا سابان، سارا برایتمن، الکساندر والیانوف کیم ساندرس و میلا مار در این آلبوم همکاری داشتند.

آلبوم چهارم این گروه، Tag und Nacht (روز و شب) در تاریخ 28 اکتبر 2005 منتشر شد. که هنرمندانی چون مایک اولدفیلد، مایا برنان، کیم سندرز، جت ون روث در آن همکاری داشته اند.

پنجمین آلبوم شیلر، Sehnsucht در تاریخ 22 فوریه 2008 منتشر شد و تاکنون بیش از 100،000 نسخه از این آلبوم در سراسر جهان فروخته شده است.

ششمین آلبوم استودیویی Atemlos (Breathless) در 12 مارس 2010 منتشر شد. این البوم در رتبه دوم فروش در آلمان قرار گرفت و بالاترین رتبه برای فروش یک آلبوم در یک هفته را بدست آورد.

در 5 اکتبر 2012، هفتمین آلبوم این گروه یعنی Sonne (Sun) منتشر شد. آلبوم بعدی این گروه Opus بود که در تاریخ 30 اوت 2013 منتشر شد. در تاریخ 26 فوریه 2016، آلبوم Future منتشر گردید.

حضور گروه شیلر در آذر سال 1396 در تهران و در تالار بزرگ کشور، از بزرگترین رویداد های سال 96 به شمار می رود که با استقبالی فوق العاده نیز روبرو شد.

 

رویدادهای مرتبط با گروه شیلر (Schiller)