گروه   بمرانی

گروه بمرانی

گروه موسیقی

تولد

زندگینامه گروه بمرانی

گروه بمرانی ابتدا با خوانندگی و نوازندگی بهزاد عمرانی کار خود را در سال 1387 آغاز کرد. بهزاد عمرانی (خواننده و گیتاریست) که بمرانی را به عنوان نام مستعار خود انتخاب کرده بود، پس از اجرای چند برنامه فردی در سال 1389 با مانی مزکی (ساز دهنی و ترومبون) و جهانیار قربانی (گیتار الکتریک) آشنا شد که نتیجه این آشنایی، تشکیل گروه موسیقی بمرانی بود.

گروه 3 نفره بمرانی از سال 1389 اجراهای پژوهشی و کارهای خود را آغاز کردند و در ادامه آرش عمرانی (کیبورد) در اجراهای پژوهشی به گروه پیوست و بعدها کیارش عمرانی به عنوان نوازننده گیتار باس و آبتین یغماییان به عنوان نوازنده درامز به گروه اضافه شدند و اعضای اصلی بمرانی در قالب یک گروه موسیقی تجربی و مستقل شروع به فعالیت کردند.

ساخت و اجرای چند قطعه موسیقی تا سال 1390 منجر به جمع آوری و ارایه آنها در آلبوم غیررسمی با نام "جورابهای لخت" شد، اولین آلبوم رسمی بمرانی "مخرج مشترک" نام دارد که در سال 1393 ارائه شد.

اجراهای پژوهشی و حضور در پرفورمنسها و برنامه هایی نظیر "جشن جوانان محک"، نوازندگی تئاترهای "صد سال پیش از تنهایی ما"، "گروتسکی بر تبار شناسی دروغ و تنهایی"، "کانگورو"، "هفت شب بامهمان ناخوانده در نیویورک"، "داستان زمستان"، "پروانه های غمگین من در یک صبح دل انگیز بهاری"، "بداهه گویی های برنارد آلبا"، "ننه دلاور بیرون پشت در" اجرای پرفورمنسی در تئاتر "ایران استرالیا"، ساخت تیتراژ برای فیلم مستند "میراث ناپدری" و فیلمهای سینمایی "زاپاس"  و"خوابزده ها" از دیگر فعالیت بمرانی در حوزه سینما است  و فعالیت‌هایی از این دست باعث شد که بنابر اعلام اداره تئاتر، بمرانی "پرکارترین گروه موسیقی تئاتر" در سال 1391 لقب بگیرد.

فضاهای متفاوت ساخته شده توسط بمرانی در تئاترهای مختلف، توانایی گروه را در جذب طیف های گوناگونی از مخاطبین نشان داد و بر همین اساس "نشر چکه" در سال 1392 آلبوم کودک خود را به بمرانی سفارش داد. این آلبوم که تولید و رونمایی از آن نزدیک به یک سال به طول کشید به عنوان اولین آلبوم سفارشی بمرانی در شهریور ماه 1393 رونمایی و به مخاطبین عرضه شد که به عنوان یکی از معدود آثار تولید شده در حوزه موسیقی کودک، با استقبال خوبی مواجه شد.

همچنین سال 1393، سال حضور بمرانی در صدا و سیما بود که از شاخص ترین آنها می توان به اجرای زنده در برنامه "خندوانه" به کارگردانی "رامبد جوان" اشاره کرد.

 

رویدادهای مرتبط با گروه بمرانی