پرستو گلستانی

پرستو گلستانی

بازیگر

تولد 1350

زندگینامه پرستو گلستانی

پرستو گلستانی متولد سال 1350 در تهران، بازیگر سینما و تلویزیون ایرانی و خواهرزاده شاعر معاصر، مهدی اخوان ثالث است. او لیسانس بازیگری و کارگردانی خود را از دانشگاه آزاد اسلامی دریافت نموده و دوره بازیگری را نیز در مدرسه هنر و ادبیات صدا و سیما گذرانده است. وی بازی در تئاتر را از سال 1365 در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و بازی در سینما را از سال 1369 با فیلم "مجنون کاری" از رسول ملاقلی‌پور آغاز نمود.
این هنرمند در نمایش هایی چون "آگنیتاژ، خانه خورشید، ساکنین طبقه 15 کمپ آگنیتاژ، گل‌های شمع دانی، قرمز و دیگران، بیست نمایش کوتاه درباره ی سلفی، پینو کیا، در تاریک روشنای صحنه، پدر خانده ناپلی، 3 خواهر، باغ آلبالو و دشمن مردم" به ایفای نقش پرداخته است.
او در عرصه سینما در فیلم های "معبد جان، عروس فراری، قاعده بازی، سرعت، همسر، رابطه پنهانی، قافله، مجنون و مار"، در عرصه تلوزیون در فیلم های "درخت دوستی، عقیق، عطر گل یاس، دشمن مردم، بهاران در بهار، پدرسالار، همسران، وکلای جوان، دنیای شیرین، رد پا، هفت‌سنگ، روزی عقابی، دانی و من، میگی نه نگاه کن، مثل زندگی، داستان‌های نوروز، توپ گرد، مهمان‌پذیر طوبی، مرد هزارچهره، به کجا چنین شتابان، مسیر انحرافی، دردسرهای عظیم، دردسرهای عظیم 2 و قرعه" و همچنین فیلم تلوزیونی "راز پنجره" نقش بازیگری را برعده داشته است.

 

رویدادهای مرتبط با پرستو گلستانی