پدرام  فریوسفی

پدرام فریوسفی

نوازنده

تولد 1361

زندگینامه پدرام فریوسفی

پدرام فریوسفی در تهران سال 1361 بدنیا آمد، او فرزند روان‌شاد "استاد شهریار فریوسفی" است. پدرام مقدمات موسيقی را نزد پدر و مادر خود و ویولون را نزد استادانی چون مرحوم "فریدون زرین‌بال"، "سياوش ظهيرالدینی" و "سهيل دهبستی" در هنرستان فراگرفت و از تجربيات مرحوم "والودیا تارخانيان" بهره جست. در سال 1379 از هنرستان موسيقی فارغ‌التحصيل شد و همکاری خود را با ارکستر سمفونيک تهران آغاز کرد. طی سال‌های 1382 تا 1385 مسترکلاس‌هایی را در کشور ارمنستان با "روبيک" و "الکساندرویچ گسميان"، "سوریک حق‌نظریان" و "آرام تالاليان" گذراند. در سال 1386 به اتریش سفر کرد تا از تجربيات "استاد علی رهبری" استفاده کند. او در سال‌های 1387 و 1388 از تجربيات نوازندگان "ارکستر اپرای برلين" در شهرهای سویل و سالزبورگ بهره جست.
فعالیت های موسیقی پدرام فریوسفی شامل "کنسرتوویولونِ سن‌سان" با ارکستر سمفونيک جوانان تهران، اجرای "تریوِ موتزارت"، "کوارتتِ برامس"، "کوارتتِ چایکوفسکی"، "دوبل‌کنسرتوِ باخ" در کشور ارمنستان، "دوبل‌کنسرتوِ ویوالدی" با ارکستر سمفونيک تهران، "سيمفونياکنسرتانتِ موتزارت" با ارکستر سمفونيک تهران در اوزنابروک، برلين و تهران، قطعه‌ی "آداجيو برای ویولون و ارکستر" اثر شهرداد روحانی با ارکستر سمفونيک تهران، قطعه‌ی "سوگواری باد" برای ساز ویولا اثر گيا کانچلی با ارکستر فيلارمونيک ایرانيان به رهبرى آرش گوران، اجرای آثاری از "بتهوون، برامس، بارتوک، گریک، بلوخ و وینيافسکى در رسيتال ویولون‌پيانو" به‌همراه بهنام ابوالقاسم و اجرای "چهارفصلِ پیاتزولا" با تنظیم دسیاتنیکوف به‌همراه ارکستر فیلارمونیک تهران و به‌رهبری آرش گوران می باشد 
همکاری با رهبرانی چون "دانيل بارن‌بویم (Daniel Barenboim)"، "پی‌یر بولز (Pierre Boulez)"، "آرش گوران (Arash Gooran)"، "آشر فیش (Asher Fisch)" و "علی رهبری (Alexander Rahbari)" و همکاری با "ارکسترهای نياوران"، "فيلارمونيک تهران"، "نوبان"، "شهرداری تهران"، "سمفونيک جوانان تهران"، "سمفونيک تهران"، "ملی ایران"، "فيلارمونيک ایرانيان"، "صداوسيما" و "دیوان شرقی‌غربی (West-Eastern Divan)"، همکاری با آهنگسازانی چون "احمد پژمان"، "حسين عليزاده"، "فردین خلعتبرى"، "هوشنگ کامکار"، "ارسلان کامکار"، "علی بيرنگ"، "آرش گوران" و "بهنام ابوالقاسم" را پدرام در کارنامه درخشان موسیقی خود دارا می باشد.
فریوسفی نوازندگی در بيش از 50 کنسرت در کشورهای اروپا، آسيا و اسکاندیناوی و همچنین نوازندگی در ژانر ایرانی طی همکاری با "استاد شهرام ناظرى و حافظ ناظرى (کنسرت ناگفته)" و "همایون شجریان (کنسرت هوای گریه)" را نیز به انجام رسانیده است.
او کسب "مقام در جشنواره‌ی موسيقی فجر در سال‌های 1376، 1387 و 1388" کسب نموده است.
 

رویدادهای مرتبط با پدرام فریوسفی