مصطفی  ساسانی

مصطفی ساسانی

بازیگر

تولد 1359

زندگینامه مصطفی ساسانی

مصطفی ساسانی بازیگر و کاگردان  متولد 1359 و اصالتا اهل کرج می باشد. او فارغ التحصیل کارشناسی نمایش با گرایش بازیگری از دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد در سال 1383 است.
ساسانی در نمایش های "آن روز که خواهد آمد"، "ایست ایست کاملیا"، "ای آرش زمانه"، "اسارت"، "پریچهر"، "مصاحبه"، "شب شقایق"، "دعوت به مراسم خاکسپاری"، "سایه سکوت" ، "کباب قناری بر آتش سوسن و یاس"، "یه روسری یه سرباز"، "واکسی، بی‌خانمان، جای من خانة تو و... "، "مخمصه" و "روزی گذری محله‌ایی" ایفای نقش کرده است و از دیگر فعالیت های او می توان به کارگردانی "چنگار" و همچنین کارگردانی و بازیگری در نمایش "سبز و سرخ" اشاره کرد.
مصطفی ساسانی در جشنواره های متعدد، جوایزی را به خود اختصاص داد که از جمله می‌توان به تندیس اول بازیگری نمایش "سایه سکوت" از جشنواره استانی دفاع مقدس و نمایش "دعوت به مراسم خاکسپاری" از جشنواره منطقه‌ایی اردبیل، تندیس دوم بازیگری برای "بی‌خانمان" و "مصاحبه" در جشنواره تک پرده‌ایی و تندیس سوم بازیگری برای "سبز سرخ" از جشنواره تک پرده‌ایی کرج و "دعوت به مراسم خاکسپاری" از جشنواره استانی لرستان و نیز تندیس سوم کارگردانی  برای "سبز سرخ" از جشنواره تک پرده‌ایی و "چنگار" از اولین جشنواره تک اشاره کرد. او همچنین دریافت کاندید بازیگری "کباب قناری بر آتش سوسن و یاس" نیز بوده است.

 

رویدادهای مرتبط با مصطفی ساسانی