محمد معتمدی

محمد معتمدی

خواننده

تولد 1357

زندگینامه محمد معتمدی

محمد معتمدی در سال 1357 متولد شد، او فراگیری آواز و همچنین ساز نی را به صورت خودآموز از همان سنین نوجوانی آغاز نمود. از سال 1376 شروع به فراگیری شیوه آواز «سید حسین طاهر زاده» نزد هنرمند ارجمند، ""حمیدرضا نوربخش" نمود. همچنین به سبب علاقه‌ای که به مکتب آواز اصفهان داشت به طور موازی به تمرین و الگوبرداری از آواز اساتیدی چون "تاج اصفهانی" و "ادیب خوانساری" پرداخت و در این مسیر از راهنمایی اساتید بزرگواری چون زنده یاد دکتر "حسین عمومی" و جناب "علی‌اصغر شاه‌زیدی" بی بهره نبوده است.

او تاکنون با گروه‌های متعددی فعالیت داشته که از جمله آنها می‌توان به "گروه خورشید" (مجید درخشانی)، "همنوازان شیدا" (محمدرضا لطفی)، "ارکستر ملی ایران" (فرهاد فخرالدینی)، و "گروه همنوازان مهر" (که خود وی آن را تاسیس نموده است) اشاره نمود.

معتمدی برنده جایزه کسپوی موسیقی "بابل مد" که همه ساله در شهر مارسی فرانسه برگزار می‌شود و عهده دار اهدای جایزه سال رادیو فرانسه است. در سال ۲۰۱۳ ضمن معرفی "محمد معتمدی" به عنوان، چهره برگزیده سال، جایزه "فرانس موزیک" را نیز به وی اهدا کرد.

او تا کنون کنسرت های متعددی در ایران و جهان اجرا نموده که میتوان به کنسرت "بداهه خوانی" در تئاتر شهر پاریس، کنسرت در کاخ تاریخی ورسای فرانسه، کنسرت در تاتر رازا- اوترخت، کنسرت در کنسرواتوار موسیقی رم، شرکت در فستیوال جهانی صوفی موزیک در کراچی، شرکت درفستیوال بین المللی مقام در کشور آذر بایجان، کنسرت در مقر اصلی یونسکو و کنسرت های داخلی به اتفاق "گروه خورشید"، "همنوازان شیدا"، "همنوازان مهر" و "ارکستر موسیقی ملی" اشاره کرد.

از آثار منتشر شده معتمدی به  "وطنم ایران"، "بودن و سرودن"، آلبوم تصویری کنسرت "دشتی- وطنم ایران"، "آلبوم تصویری اپرای عاشورا"، "صوفی"، آلبوم تصویری "اپرای مولوی"، "یادواره عارف قزوینی"، "ای عاشقان"، "آلبوم تصویری کنسرت چاوش"، "ایران ای سرای امید"، "سایه جان"، "گاهی سه گاهی"، "سراسر مه"، "دورها آوایی‌ست"، "عبور" و "عشقیم‌گل" می توان اشاره کرد.

رویدادهای مرتبط با محمد معتمدی