مازیار فلاحی

مازیار فلاحی

خواننده

آهنگساز

نوازنده

ترانه سرا

تولد ۱۳۵۳

زندگینامه مازیار فلاحی

مازیار فلاحی متولد تهران است. او نوازندگی گیتار را از سال 58 آغاز نمود و در سال 1371 در رشته مهندسی صنایع وارد دانشگاه شد. او همزمان در مرکز آموزش‌های هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، دوره کارگردانی سینما را در سال 1374 با رتبه عالی به پایان رسانید و فیلم کوتاه "مطرود" حاصل اولین تجربه کارگردانی اوست. پس از آن در سال 1376 مجموعه داستان‌های کوتاهش را تحت عنوان "کلاغ – پاییز کودکی" منتشر نمود که این کتاب ریشه قصه‌های ترانه‌های او شد. در سال 1380 به عضویت گروه کر دانشگاه تربیت مدرس به رهبری " الیپس مسیحی" درآمد. تئوری موسیقی، سلفژ، ارکستراسیون و موسیقی مکتوب را نزد استادش حمیدرضا دیپازر به مدت 6 سال متوالی فراگرفت و در همین حال به عضو گروه کر دیگری به نام "بهمن" به رهبری مهدی قاسمی شد. او دوره دروس آواز جمعی، گیتار کلاسیک و نوازندگی پیانو را نزد اساتید بزرگی گذراند.
فلاحی در اسفند ماه ۱۳۷۶ به دعوت قاسم جعفری آهنگ‌‌ها و ترانه‌های فیلم "مجنون لیلی" را نوشت که آغاز فعالیت خوانندگی رسمی ‌او در عرصه سینما و موسیقی است، از کارهای دیگر او می‌توان به ساخت موسیقی متن، ترانه‌‌ها و خوانندگی فیلم‌های "دو را حل برای یک مساله" (به سفارش یونیسف) ، "مدرسه‌ای برای دیگران"، "نبش قلب"، "ققنوس" (تلویزیون)، تیتراژ سریال "لحظه دیدار" (شبکه جام جم)، فیلم‌های "به دنبال خوشبختی"، "دلواپسی"،" بی ستاره"، "سر سپرده" (هدایت فیلم)، تیتراژ فیلم سینمایی "دختران" و تیتراژ برنامه "جوان ایرانی" برای شبکه رادیویی جوان و تیتراژ برنامه "راه شب" شبکه تهران و همچنین ترانه‌های فصل اول , دوم و سوم سریال "قلب یخی" اشاره کرد.
موسیقی متن فیلم سینمایی "پروانگی" با یک تیتراژ به زبان انگلیسی و عربی و تیتراژ سریال تلویزیونی "یلدا" از جمله کارهای آخر فلاحی است. او پس از خواندن بیش از پنجاه ترانه و موسیقی فیلم آلبوم "قلب یخی" اولین آلبوم رسمیش را در خرداد 1390 منتشر کرد و دومین آلبوم موسیقیایی او  با نام "لعنت به من" در مرداد ماه 1392 و آخرین آلبومش با نام "ماه هفتم" در سال 1393روانه بازار شد. گروه موسیقی مازیار فلاحی به سرپرستی و مدیریت خشایار فلاحی برای سومین سال پیاپی اقدام به برگزاری کنسرت‌های متعددی در تهران، شهرستان‌ها و خارج از کشور نموده‌است.