فرزاد فرزین

فرزاد فرزین

خواننده

آهنگساز

نتظیم کننده

تولد ۱۳۶۰

زندگینامه فرزاد فرزین

فرزاد فرزین، موسیقی حرفه‌ای را در سال ۱۳۷۷ با گروه کروز شروع کرد. امّا گروه را به قصد کار کردن روی آلبوم اوّل خود با نام "شراره" ترک کرد. تدارک این آلبوم سه سال به طول انجامید که در سال ۱۳۸۳ منتشر شد. آهنگسازی قطعه‌های آلبوم شراره بر عهده خود او، یاشار صباحی و علی ثابت بود و ارژنگ حقانی آن را تنظیم کرد. پس از این فرزاد فرزین با خوانندگان دیگر چون مهدی مقدم، مهدی مدرس همکاری داشت و در ترانه‌هایی با رضا صادقی و امید آمری نیز هم آواز شد و همچنین قطعه‌هایی را برای آنان تنظیم نمود. او همچنین در آلبوم محسن چاوشی با نام "متاسفم" به عنوان نوازنده، همخوان و میکس و مستر کننده‌ حضور داشت.
فرزاد فرزین کار بر آلبوم دوم خود با نام "تعقیب" را با تنظیم دوباره آهنگ‌های خود شروع کرد که متاسفانه به طور غیر رسمی منتشر شد. سپس او با تیم جدیدی از آهنگسازان و تنظیم کننده‌ها، روی آلبوم دیگری کار کرد که "شوک" نام گرفت و در سال ۱۳۸۷ به بازار عرضه شد. این آلبوم مورد توجه منتقدین واقع شد و در جدول فروش آلبوم‌ها خودنمایی می‌کرد؛ آهنگسازی اکثر قطعات این آلبوم را خود او انجام داده‌ بود. او پس از موفقیت آلبوم شوک، شروع به برگزاری کنسرت‌هایی در سراسر کشور کرد.
تیتراژ برخی از برنامه‌های تلوزیونی از جمله "کوله پشتی" ، "ماه عسل"، "شب به خیر تهران" و برنامه‌ی "با ما اینجا" را فرزاد فرزین اجرا کرده است. آلبوم بعدی او"شوک" نام گرفت که او در این آلبوم با تنظیم‌کنندگان سرشناسی همکاری کرد و در سال 1387 منتشر شد. "شانس" نام چهارمین آلبوم فرزاد فرزین است که  در اسفند ماه ۱۳۸۸ روانه بازار شد و از همان هفته اوّل با فروش بسیار خوبی روبرو شد. فرزاد فرزین در برنامه نوروزی شبکه سوم سیما حضور پیدا کرد که با همکاری علی اصحابی و بهنام صفوی قطعه‌ای مخصوص برای آن برنامه آماده کرد‌ه بود که در نوروز ۱۳۹۰ قطعه مخصوص ویژه برنامه تحویل سال نو اجرا شد.
فرزاد پس از موفقیت آلبوم "شانس" آلبوم جدیدی را شروع کرد و با افرادی چون کوشان حداد، انوشیروان تقوی همکاری کرد که این آلبوم "شلیک" نام گرفت و در سال 1390 انتشار یافت. فرزاد فرزین در فاصله ی بین آلبوم "شانس" و "شلیک" در دو آلبوم گروهی از جمله آلبوم‌های "خاص" و "دلصدا" حضور پیدا کرد و آخرین آلبوم او با نام "شخصی" در سال 1392 روانه بازار شد. از تک‌آهنگ‌های معروف فرزاد فرزین می‌توان به "چیکه چیکه"، "دونه دونه"، "ماه عسل"، "نفس بریده" و "زن" اشاره کرد. او در چند سال اخیر کنسرت‌های بسیار متفاوت و خوبی با کارگردانی کیوان ملک مطیعی برگزار کرد که بسیار مورد توجه مردم و اهالی موسیقی قرار گرفت.