فرحان مهاجرانی  (XSIX)

فرحان مهاجرانی (XSIX)

تولد

زندگینامه فرحان مهاجرانی (XSIX)

فرحان مهاجرانی(XSIX)، آهنگساز و هنرمند صدا در زمینه موسیقی الکترونیک متولد تهران، تحصیلات خود را در مهندسی الکترونیک در دانشگاه به پایان رساند و در سال 2005 در کنسرواتوار تهران به تحصیل در ترکیب موسیقی و اجرا مشغول شد.

در طول این سالها پروژه های مختلفی را در سبک های Electronic Rock ، Trip-Hop , IDM، Noise،  Ambient اجرا کرد و بعد از کسب تجربه پروژه XSIX را آغاز کرد.

پس از فارغ التحصیلی از کنسرواتوار نیز مطالعه در زمینه موسیقی الکترونیک،  sound installation, sound art و آهنگسازی را ادامه داد.

او تا کنون در چندین پروژه تئاتر از جمله دژاوو و قلعه انسانها )برای جشنواره تئاتر فجر( و چندین اثر دیگر فعالیت داشته و در جشنواره های مختلفی مانند TADAEX 2014 و جشنواره CMF در موزه هنرهای معاصر شرکت کرده است.

مهاجرانی در سالهای اخیر بیشتر در طراحی صدا برای multimedia and sound improvisation و استفاده از ترکیب‌های پیش بینی نشده در هنر صدا با رویکردهای مختلف فعالیت داشته است.

آثار این هنرمند در زمینه موسیقی امبینت و تجربی در سال ۲۰۱۶ توسط لیبل ایتالیایی unexplained sounds منتشر شده است. همچنین آلبوم دیگری با عنوان visions of darkness در سال ۲۰۱۷ توسط لیبل cold spring از او منتشر شد و در نقاط مختلف دنیا نقد های مثبتی دریافت کرد و مورد توجه قرار گرفت. از دیگر تجربیات او می توان به بداهه نوازی با machinedrum، ماژول های صوتی و ژنراتورهای نویز طراحی خود در کنار ضبط و اجرای موزیک با استفاده از  اشیاء مختلف به عنوان منبع صدا اشاره کرد.

فرحان مهاجرانی در اولین رویداد گروه هنری هه کا  در اسفند ماه سال ۱۳۹۶ ، به روی صحنه رفت.

رویدادهای مرتبط با فرحان مهاجرانی (XSIX)