علی لهراسبی

علی لهراسبی

خواننده

زندگینامه علی لهراسبی

علی لُهراسِبی خواننده موسیقی پاپ ایران؛ در رشته الکترونیک به تحصیل پرداخته و دارای مدرک کارشناسی الکترونیک از دانشگاه آزاد کرج می‌باشد. وی هم‌اکنون در زمینه تبلیغات و موسیقی فعالیت می‌کند.
او پیانو را نزد مهرداد تاج‌کریمی آموخت. سپس به فعالیت در عرصه آهنگسازی کودکان و نوجوانان پرداخت و در یک گروه کر دانشجویی عضو شد. در سال ۱۳۷۹ شماری از آثارش را برای سنجش به دست مسئولین صداوسیما داد و اندکی بعد با موافقت آن‌ها برای همکاری روبرو شد و به این ترتیب اجرای تیراژ سریال "کلبه سپید" به عنوان اولین حرکت رسمی او در عرصه موسیقی پاپ رقم ‌خورد. سپس برای دو سال به یادگیری سلفژ و تئوری موسیقی نزد محمدرضا صادقی و بهنام صبوحی پرداخت و در سال ۱۳۸۱ با اجرای تیراژ سریال "دریایی‌ها" ارائه‌ای متفاوت را از خود به نمایش گذاشت.
علی لهراسبی آلبوم‌های"دریایی‌ها"، "مثلث"، "روبات"، "تصمیم" و "چهارده" را  روانه بازار کرد و از تک آهنگ‌های او می‌توان به "سوغاتی (بازخوانی)" و"قلب آهنی" را اشاره کرد. وی همچنین اجراهای زنده متعددی داشته است که بزرگ‌ترین کنسرت او در سال ۱۳۸۶ در مجموعه کاخ سعدآباد و با حضور بیش از ۵۰۰۰ نفر در هر شب برگزار شد.