علیرضا کی منش

علیرضا کی منش

بازیگر

رقصنده

کارگردان

مدرس

تولد 1364

زندگینامه علیرضا کی منش

علیرضا کیمنش بازیگر متولد 1364، او مدرک کارشناسی خود را در رشته بازیگری از دانشکده هنر تهران اخذ نمود، از فعالیت های این هنرمند به رقصندگی، کارگردانی و تدریس می توان اشاره کرد، همچنین او عضو گروه تئاتر ۸۴، عضو انجمن بازیگران خانه تئاتر ایران و مدیر اجرایی کلوپ بازیگری ۸۴ است.
او به عنوان محقق میهمان در دانشگاه آرتز هلند برگزار کننده پژوهشی عملی تحت عنوان تاثیر اجتماع بر بدن فرد، با شرکت در کرسهای درسی رقص، طراحی رقص، تئاتر و کرسی تحت عنوان موسسه ی هنری هلند که در آن به تدریس هنرهای اجرایی می پرداختند.
او برنده ی جایزه ی دوم بهترین بازیگران سال ۱۳۹۰ در "شب نهم بازیگران ایران" از خانه تئاتر ایران، برای ایفای نقش در نمایش "مونو طلخک (من و طلخک)" و برنده ی جایزه ی سوم از جشنواره تئاتر سوره، برای بازی در نمایش رادیویی با عنوان «رادیوی بزرگ»، و همچنین کاندید بازیگری برای همین نمایش در پانزدهمین جشنواره تئاتر دانشجویی در سال 1391 و همچنین او برنده لوح تقدیر "بازیگری"، در بخش بین الملل سی و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر، برای بازی در نمایش "رویای یک شب نیمه ی تابستان" در سال 1395 می باشد.

او در کارنامه خود بازی در نمایش های "رومئو و ژولیت"، "پنج قطعه از ساموئل بکت"، "آری یا نه"، "رویای یک شب نیمه ی تابستان"، "اولئانا"، "آنسفالیت"، "مونوطلخک (من و طلخک)"، "آخرین نوار کراپ"، "ناکجا آباد"، "شیوه صحیح استفاه از دستگاه"، "مونولوگ بی پایان"، "این منم ایسمن"، "پرواز کیکاووس شاه"، "از اطراف میلاد"، "دکه ی بین راه"، "دوئت"، "کوهستان جادویی"، "پلیس"، "چهار قطعه از ساموئل بکت"، "آدم آدم است"، "مواجهه"، "جشن سالگرد و آواز قو"، "مینوتار" و ... را دارد.

 

رویدادهای مرتبط با علیرضا کی منش