علیرضا عصار

علیرضا عصار

تولد 1348

زندگینامه علیرضا عصار

علیرضا عصار متولد تهران است. او خواننده، آهنگساز و نوازنده پاپ ایرانی است او نواختن پیانو را در ۵ سالگی آغاز کرد و نخستین استاد وی کاووس سمندر بوده است. وی دارای مدرک کارشناسی حقوق است. خوانندگان مورد علاقه او "فرهاد مهراد" و "بنان" هستند.
 نخستین کنسرت او در سن ۱۶ سالگی به عنوان نوازنده پیانو در تالار ابوریحان دانشگاه شهید بهشتی حضور در تئاتر «پیروزی در شیکاگو» به کارگردانی داود رشیدی و حضور مهدی هاشمی و فریماه فرجامی در سال ۷۰ به عنوان نوازنده پیانو بود.
اولین تجربه خوانندگی وی به طور رسمی، با اجرای قطعه "عیدانه" به سفارش مرکز موسیقی سازمان صدا و سیما در سال ۱۳۷۷ شکل گرفت، پس از آن در فیلم‌سینمایی "مرد عوضی" به اجری قطعه‌ای پرداخت و سپس به همراه "محمد اصفهانی"، "قدسیان آسمان" را اجرا کرد. مؤثرترین شخصیت در زندگی وی "امیرالمؤمنین علی (ع)" است. وجود اشعار "مولانا" و طرح مسایل اجتماعی از ویژگی‌های موسیقی "علیرضا عصار" است. این خواننده معتقد است ترانه خواندن به برقراری ارتباط عاطفی با مردم منجر می‌شود. "مهران مدیری" و "سیامک انصاری" دوستان نزدیک او هستند.
اولین آلبوم او "کوچ عاشقانه" در سال 78 بود و به ترتیب آلبوم‌های "حال من بی تو"، " عشق الهی"، "ای عاشقان"، "مولای عشق"، "نهان مکن"، منتشر  کرد. آلبوم "نهان مکن" با همکاری شهرداد روحانی در استدیو اَبی رُد لندن با ارکستر سمفونیک لندن ضبط شده است. آخرین آلبوم‌های او در سال 90  با نام‌های "بازی عوض شده" و "محتسب" روانه بازار شد.