سیروان خسروی

سیروان خسروی

خواننده

آهنگساز

نتظیم کننده

تولد ۱۳۶۱

زندگینامه سیروان خسروی

سیروان خسروی در تهران متولد شد و از همان دوران کودکی با دیدن انیمیشن (شیر شاه) به موسیقی التون جان علاقه مند شد. از سن ۱۱ سالگی به مدت چهار سال نزد اوی جونیو به فراگیری موسیقی و کیبورد پرداخت و در ۱۶ سالگی زیر نظر کاوه یغمایی با اصول نوازندگی کیبورد و سبک راک آشنا شد. او مدتی بعد به همراه چهار تن از دوستان خود در غالب یک گروه راک، قطعات گروه‌های مطرح راک نظیرBeatles ، Pink Floyd، Dire Straits و   Policeو… را اجرا میکردند که یک سال بعد از آن‌ گروه جدا شد. سیروان در دو کنسرت سال‌های ۱۳۷۹ و ۱۳۸۰ کاوه یغمایی به عنوان نوازنده کیبورد حضور داشت که این تنها اجراهای سیروان خسروی به عنوان نوازنده بر روی صحنه بوده‌است.
مهمترین عامل در وارد شدن او به عرصه موسیقی، آشنایی و حضور وی در مراحل ضبط آلبوم (مترسک) کاوه یغمایی بوده‌است. آلبوم "مترسک" کاوه یغمایی محرک اصلی سیروان برای شروع آهنگسازی و بیان ایده‌ها و افکار موسیقی‌اش بود. سیروان از از سال ۱۳۷۹ در آلبوم‌های بسیاری از خوانندگان به عنوان صدابردار، ناظر ضبط، تنظیم کننده و آهنگساز حضور داشت تا اینکه پس از آشنایی با امید اطهری نژاد در سال ۱۳۸۰، مراحل تهیه اولین آلبوم شخصی خود با نام "تو خیال کردی بری" را شروع کرد و پس از اخذ مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سال ۱۳۸۴ موفق به انتشار آن شد و به این ترتیب توانست سبک مورد علاقه‌اش که تحولی در آهنگسازی، تنظیم، اجرا، میکس و مسترینگ بود را به گوش مردم برساند.
سیروان خسروی، مراحل ساخت دومین آلبوم خود با نام "ساعت ۹" را از سال ۱۳۸۴ آغاز کرد و بعد از چهار سال آن را در اردیبهشت ماه ۱۳۸۸ منتشر کرد و دراین آلبوم سبک جدیدی از موسیقی به نام هاوس را به موسیقی پاپ ایران معرفی نمود و در اسفند ماه ۱۳۸۸ اولین کنسرت خود را برگزار کرد که با استقبال پر شور طرفدارانش روبرو شد. در سال 1389 وی با نقش آفرینی در فیلم سوت پایان خود را نشان داد و در سال ۱۳۹۰ وی با خواندن و تنظیم و آهنگسازی تیتراژ و موسیقی متن سریال ساختمان پزشکان در بین عامه مردم، بیش از پیش شناخته شد. او همچنین در ۲۱ امین دوره جشنواره موسیقی فجر حضور داشته است. "جاده رویاها" نام سومین آلبوم رسمی سیروان خسروی است که در ۱۸ آذر ۱۳۹۱ خورشیدی منتشر شد که از سال 1388 بر روی آن کار میکرد و اجرا، میکس، مسترینگ و تنظیم همه قطعات این آلبوم توسط خود او انجام شده‌است. این آلبوم دارای ۱۱ قطعه ‌است که چهار قطعه آن، قبلاً به صورت تک‌آهنگ منتشر شده ‌بود و بر خلاف آلبوم‌های قبلی او ترانه‌سراها و آهنگسازهای این آلبوم، تنوع زیادی داشته‌اند. تاکنون دو قطعه از وی با نام‌های "نه نرو" و "ساعت ۹" موفق شده‌اند در جدول موسیقی رادیوی هلندی Funx رتبه ۱ را به دست آورند. سیروان قطعه "Stay Here Tonight" از آهنگ‌های انریکه ایگلسیاس، خواننده اسپانیایی را با همکاری وی بازآمیزی کرد. "دوست دارم زندگی رو"، "زندگی همین امروزه"، "نه نر" و "بارون پاییزی" را می‌توان از محبوب‌ترین کارهای سیروان خسروی نام برد. از موفقترین همکاری‌های او با خوانندگان دیگر میتوان به آهنگ‌های "وایسا دنیا" از رضا صادقی، "یالا" از مهدی اسدی، "طفره نرو" و "ریسک" از زانیار، "عشق من باش" از بهنام صفوی و "نمیدونم" از احسان خواجه امیری اشاره کرد.