زانیار خسروی

زانیار خسروی

خواننده

آهنگساز

تنظیم کننده

ترانه سرا

بازیگر

تولد ۱۳۶۴

زندگینامه زانیار خسروی

زانیار خسروی خواننده سبک‌ رپ و پاپ موسیقی ایران است. حرفه او خوانندگی، آهنگسازی، ترانه‌سرایی، تنظیم‌کنندگی و بازیگری می‌باشد. زانیار، برادر کوچک‌تر سیروان خسروی دیگر خواننده پاپ است که پس از مدت‌ها انتظار مجوز رسمی فعالیت خود را دریافت کرد. او با انتشار آثارش به محبوبیت زیادی در فضای مجازی دست یافت.

زانیار اولین آلبوم رسمی خود را به نام "بیست و هشت" در ۱۱ اسفند ۱۳۹۲ منتشر کرد. از جمله تک ‌آهنگ‌های او می‌توان به "ریسک"، "آرزوی محال"، "خودتو بزار جای من"، "همینه که هست"، "طفره نرو"، "هیپنوتیزم"، "اون"، "زندگی همه همینه"، "بدون تو"، "دستی دستی"، "امید دارم هنوز"، "چشمای رویایی"، "هی تو" و "زود گذشت" اشاره کرد. همچنین نماهنگ‌های "طفره نرو"، "همینه که هست"، "آرزوی محال"، "زندگی همه همینه"، "بدون تو" و "فکر بکر" را اجرا کرده است.

از فعالیت‌های دیگر زانیار، آهنگسازی برای دیگر خوانندگان است که از جمله می‌توان به آهنگ‌های "حالم خوبه" و"خونه" را برای شهاب رمضان، آهنگ‌های "دلم گرفته"، "چه حالی داره"، "آره" و "جاده" برای سیروان خسروی، آهنگ "عشق من باش" برای بهنام صفوی، آهنگ‌های "یه چیزی بگو"، "دیدار"و "امشبم گذشت"، برای امیر یگانه، "حس" و "عاشقترم نکن" را برای مهدی یراحی آهنگسازی کرده‌است. همچنین آهنگ‌های خود از جمله "هی تو" و "چشمای رویایی" و "خوبه حالم با تو" را آهنگسازی کرده‌است. زانیار همچنین در سال 90 در فیلم سینمایی "برف روی کالج‌ها" و در سال 93 در سریال "عشق تعطیل نیست" بازی کرده‌است.