ریحانه سلامت

ریحانه سلامت

بازیگر

تولد 1359

زندگینامه ریحانه سلامت

ریحانه سلامت بازیگر سینما و تئاتر و کارشناس ادبیات نمایشی، در سال 1359 در ساوه متولد شد. او بازی در تئاتر را از دوران دانشجویی و با نمایشهای "آمیز قلمدون"، "آنتیگونه"، "خلا" و "ساعت 5 شد بابا" آغاز نمود.
نمایش " استاد نوید ماکان و همسرش مهندس رخشید فرزین"، آغازی بر فعالیتهای حرفهای این هنرمند بود و تا کنون در نمایشهای "ویتسک" ، ”گفتگو ”، ”جولیوس سزار ”، ”طوبی ”، ”دریاچه پنهان ”، "آوای آواره"، ”ساز کوک آواز دوست"، "بهشت روی اقیانوس" و "بهار و آدم برفی" و همچنین فیلمهای "وقتی همه خوابیم" و "سایه بر خورشید" ایفای نقش نمودهاست.
از دیگر فعالیتهای این هنرمند، تدریس در حوزه صدا و بازیگری میباشد و تا کنون در "انجمن نمایش شهر فردوس استان خراسان رضوی"، "دبیرستان فرزانگان وابسته به سازمان استعدادهای درخشان استان تهران "، "فرهنگسرای جوان استان قم" و "فرهنگسرای سپیدار استان تهران" به تدریس پرداختهاست.
"کسب رتبه ی دوم بازیگری زن برای بازی نقش آنتیگون در بیستمین جشنوارهی بین المللی تاتر فجر(دانشجویی)"، "تقدیر بازی در نمایش ویتسک برای نقش ماری از طرف کانون منتقدان تاتر کشور و کاندید بازیگری"، "داوری جشنواره ی استانی تاتر بانوان خراسان جنوبی" و "داوری پنجمین جشنواره ی استانی تاتر طراوت" از افتخارات ریحانه سلامت در مدت فعالیت هنری میباشد.

 

رویدادهای مرتبط با ریحانه سلامت