شهاب رمضان

شهاب رمضان

خواننده

آهنگساز

تولد ۱۳۵۸

زندگینامه شهاب رمضان

شهاب رمضان آهنگساز و خواننده سبک پاپ، متولد تهران می‌باشد. علاقه زیاد وی به موسیقی در دوران کودکی و نیز حمایت خانواده‌اش که همواره خود را مدیون آن‌ها می‌داند موجب گردید تا تحت نظر استادان برجسته‌ای نظیر استاد مهدی شمس نیکنام و آندره مرادیان در زمینه آواز سلفژ و پیانو به تحصیل موسیقی بپردازد.

او اولین آثار خود را با همکاری شرکت آفاق فیلم (موسیقی متن) در تله فیلمهای سینمایی آغاز کرد و در ادامه فعالیتهای خود، با کارگردانهای برجستهای همچون کاظم معصومی، آرش معیریان، منصور اکبر فلاح و اسماعیل فلاح پور در فیلمهای "اوهام"، "زهر و پادزهر"، "بوی خاک"، "راز آبنبات چوبی" و" قربانی" همکاری نمود همچنین در طی سال‌های فعالیت خود برای هنرمندانی همچون بهنام صفوی، حمید عسکری، امین رستمی، ایمان قیاسی، امیر یگانه و.. عهده دار خدماتی در زمینه آهنگسازی بوده‌است.

او در جشنواره رادیویی تسنیم در سال 1386 در زمینه پاپ دو اثر برگزیده ارائه نمود که توسط محمد علیزاده و کاوه دانش به اجرا در آمد. طی این دوران شهاب رمضان با دو برادر هنرمند بنامهای سیروان و زانیار خسروی آشنا گردید و در اواخر سال 1386 مراحل تولید آلبوم موسیقی خود را آغاز نمود که سیروان خسروی عهده دار تنظیم آن گردید. اولین آلبوم‌ رسمی شهاب رمضان با نام "رمانتیک" در سال 1389 و سپس دو آلبوم گروهی با نام‌های "خاص" و "دل صدا" در سال 1390 منتشر کرد. آخرین آلبوم او با نام "جشن تنهایی" در سال ۱۳۹۲ روانه بازار شد که قطعات آن با آهنگ‌سازی خودش و سیروان خسروی و تنظیم‌های سیروان و زانیار خسروی می‌باشد.