رضا بهبودی

رضا بهبودی

بازیگر

تولد 1350

زندگینامه رضا بهبودی

رضا بهبودی در سال 1350 در رودسر  به دنیا آمد. او فارغ التحصیل کارشناسی کارگردانی از دانشکده سینما تئاتر دانشگاه هنر در سال 1376 است.

او بازی در نمایش‌های "بعد از یک نمایش"، "بینوایان"، نمایش عروسکی"هفت‌خوان اسفندیار"، "درانتظار گودو"، "شهرهای نامرئی"، "پروانه و بوغ"، "خرس و خواستگاری"، "مکبث"، "خواب آهسته مرگ"، " قدم زدن روی ابر با چشمان بسته"، "آرامش از نوعی دیگر"، "پای بزرگ دیوار شهر" و "تخت و الماس" در کارنامه هنری خود داشته و در نمایش‌های "کلفت‌ها" و "من باید برم خیلی دیرم شده" به عنوان مشاور کارگردان و در نمایش‌های" اطلسی‌های لگدمال‌شده"، "اتاق انتظار" و "بر پهنه دریا" به عنوان کارگردان حضور داشته است.

او در عرصه تصویر نیز بازی در سریال‌های"آبروی از دست رفته" و "روزگار غریب" و آثار سینمایی "اشکان، انگشتر متبرک و چند داشتان دیگر"، "آزمایشگاه"، "عصبانی نیستم"، "طبقه حساس"، " روایت ناپدید شدن مریم"، "دلم می‌خواد"، "هفت ماهگی"، "لانتوری"، "خشم و هیاهو" و "اینجا کسی نمیمیرد" را در کارنامه هنری خود دارد.

رضا بهبودی برای نمایش "بعد از یک نمایش" و بازیگری اول از پنجمین جشنواره بانوان برای نمایش"آرامش از نوعی دیگر" برنده جوایز بازیگری دوم از جشنواره دانشجویی می باشد.

 

رویدادهای مرتبط با رضا بهبودی