رافت الرومان (Rafet El Roman)

رافت الرومان (Rafet El Roman)

خواننده

تولد 1968

زندگینامه رافت الرومان (Rafet El Roman)

رافت الرومان متولد 25 آگوست سال 1968 در ادرین ترکیه (Edirne) خواننده، شاعر و موسیقیدان ترک تبار است.
 خانواده اش در سال 1970 به آلمان مهاجرت کرد و رافت تا هفت سالگی در روستای Uzunköprü Ömerbey در کنار مادربزرگش زندگی ‌کرد. در 16 سالگی شروع به نوشتن اولین ترانه های خود کرد و بعد از اتمام سال اول مدرسه به آلمان رفت و کنار خانواده اش تحصیلات خود را به پایان رسانید. در سال 1995 به ترکیه برگشت و اولین آلبوم خود (genclik Gozyaslari) را منتشر کرد.
این هنرمند از سال 2000 با تأسیس شرکت "RER Müzik" در زمینه ی کشف استعدادهای جدید در موسیقی فعالیت می کند.
از آلبوم های منتشر شده توسط وی می‌توان به
"Aşk Nr. 5" - "Hanım Eli" - "Hayat Hüzünlü" - ​"En Güzel Günler Senin Olsun" - "Sürgün" - "Kalbimin Sultanı" - "Gönül Yarasi" - "Bir Roman Gibi" - "Sevgiye Zaman Ver" - "Yadigar" - "Mecnun" اشاره نمود.

او آهنگ "BIR GOL DAHA" را برای تیم ملی فوتبال ترکیه ( برای بازی‌های قهرمانی اروپا - سال 2000 ) خوانده و همچنین ترانه سرایی و آهنگسازی آهنگ "PEŞİNDEYİM" از Aşkın Nur Yengi را بر عهده داشته است.

از دیگر فعالیت های الرومان می‌توان به بازی در فیلم "Propoganda"در کنار ستاره های سینمای ترکیه همچون Kemal Sunal, Metin Akpınar اشاره نمود.
این هنرمند تا کنون موفق به کسب افتخاراتی چون "دریافت جایزه از جشنواره ی موسیقی فراکفورت آلمان در سال 1994، جایزه ی پروانه ی طلایی "Altın Kelebek" برای پرفروشترین آلبوم سال و جایزه Popsav (برترین در رشته ی پاپ)" شده است.