بنیامین بهادری

بنیامین بهادری

خواننده

آهنگساز

نوازنده

ترانه سرا

تولد ۱۳۶۱

زندگینامه بنیامین بهادری

بنیامین بهادری (وحید بهادری) خواننده ایرانی موسیقی پاپ در تهران متولد شد. او در سن۱۶سالگی به شعر و موسیقی روی آورد و در ۱۹ سالگی به فراگیری گیتار پرداخت. بنیامین قبل از شروع کار حرفه‌ای خود، ترانه سرایی میکرد و پس از مدتی به صورت حرفه‌ای آهنگ سازی را شروع کرد و در تعدادی ترانه با دیگر خوانندگان موسیقی پاپ همکاری داشت که از جمله می‌توان به آهنگسازی و ساخت ملودی برای چند تن از خوانندگان همچون ناصر عبداللهی و خوانندگان جدیدِ موسیقیِ پاپ اشاره کرد.
بنیامین بهادری تا کنون آلبوم‌های "85"، "88"، "ماه مهربان" و"93" و "94" را منتشر کرده‌است. آلبوم "88" دومین اثر بنیامین است که آهنگسازی این آلبوم نیز توسط خو او صورت گرفته‌است و سومین آلبوم او با نام "ماه مهربون" با اشعاری مذهبی و در وصف امام حسین و اهل بیتش است که تا به امروز جزو پرمخاطب‌ترین ترانه‌های مناسبتی است. آلبوم چهارم او "93" در عرض ده روز در تمام کشور تمام شد و به تیراژ دوم رسید و آخرین آلبوم خود را با نام "94" منتشر کرد. "گلهای رنگین کمان" از دیگر آلبوم‌های بنیامین بهادری است که مخاطب آن کودکان هستند. او همچنین در موسسه‌ای در یک دوره کلاس به نام "و اما بیان من" به تدریس ادبیات و جهان بینی و هنر و نگرش خاص خود به دنیا پرداخت. از محبوب‌ترین ‌آهنگ‌های او می‌توان به "ساعت"، " دنیا دیگه مثل تو نداره"، "عاشق شدم" و "آدم آهنی" اشاره کرد.
بنیامین درسال ۱۳۸۹ به مدت دو ماه و نیم در کشورهای آمریکا و کانادا به اجرای کنسرت پرداخت که اولین نوبت برگزاری کنسرت وی در شهر لس‌آنجلس با حضور ۶۰۰۰ ایرانی اجرا شد. سپس در شهرهای واشنگتن، نیویورک، دالاس، سن‌دیگو، شیکاگو اجرا داشت. تور سراسر جهان او در دو مرحله در شهرها و و کشورهای مختلف اروپا ازقبیل کلن، لندن، استکهلم، آمستردام، هامبورگ و همچنین در قاره استرالیا و تاجیکستان، مالزی و دوبی و شهرهای ایران به اجرای کنسرت پرداخته‌است. او همچنین صدمین کنسرت خود را در مهرماه سال ۱۳۹۲ به‌ صورت رایگان در کنار دریاچه چیتگر تهران برگزار کرد که با استقبال چندده‌هزار نفر از مخاطبان او اجرا شد.